0xc0000005 Hatası Kesin Çözümü Nasıldır?

0xc0000005 hatası ekrana geldiğinde pencere kilitlenir. Bilgisayarınızda aynı programı açarken 0xc0000005 hatasını alırsınız. Windows ağır bir şekilde çalışır ve fare ile klavye yavaş bir şekilde işlemeye başlar. Bilgisayarınız birkaç saniye bu hatayı aldığında donma yapar. 0xc0000005 hatası Windows işletim sisteminin yüklenmesi esnasında ortaya çıkabilmektedir. 0xc0000005 hatası çözümü için ilk olarak nerede çıktığına dikkat edilmesi gerekir. Sorun giderilecekse sorunun kaynağı tespit edilmelidir.

0xc0000005 Hatasının Nedenleri

  • Aimp yazılımı indirme yaparken bozuk indirmesi veya eksik bir şekilde kurulması
  • Son Aimp ile bağlantılı olan yazılım değişikliğinden kaynaklı Aimp kayıt defterinde bazı yerlerde bozukluklar
  • Virüs veya kötü amaçlı olan yazılım Windows dosyasını veya ilişkili Aimp program dosyalarının bozulmasından kaynaklı
  • Farklı bir programın kötü amaçlı şekilde veya yanlış bir şekilde Aimp ile alakalı dosyaların silinmesi

0xc0000005 Hatası çeşitli etkenlerden kaynaklanabilmektedir. Bundan dolayı hataların tekrarlamaması için neden olan sorunu gidermek burada çok önemlidir.

Çözüm 1

Başlat, denetim masası, programlar ve özelliklere tıklayın. Sol tarafta yer alan menüden yüklü güncelleştirmeleri görüntüle kısmına tıklamanız gerekir. Windows başlığının alt kısmında yer alan KB2859537 ve KB2872339 kodlu olan güncelleştirmeleri kaldırmalısınız. Bundan sonrasındaysa bilgisayarı yeniden başlatarak 0xc0000005 hatası çözümü gerçekleştirmiş olacaksınız.

Related Post

Çözüm 2

Bu hatanın nedeni yüklemiş olduğunuz güncelleme dosyalarından kaynaklanmaktadır. En son olan güncelleştirmeleri kaldırmanız gerekiyor. Kaldırmak içinde denetim masası, programlar ve özellikler kısmını açmalısınız. Sol üst taraftaysa yüklü güncelleştirmeleri görüntüle seçeneğine tıklayarak en son yüklemiş olduğunuz güncellemeleri kaldırabilir ve bilgisayarınızı yeniden başlatarak çözüme kavuşabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Bilgisayar Programcılığı Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

1 of 2 Sonraki

Hasan Burus: Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Yorumları Görüntüle (4)

  • Kb yüklemeleri benm laptolda yok ama hatayı göstermeye devam ediyor.

    • Bu hataya farklı durumlar sebep olabiliyor. Sizin hatanız adım 4'ten farklı bir şekilde oluşmuş olabilir. Diğer çözüm adımlarını deneyebilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.