1 Milyon Yazılımcı programında 3 yeni gelişme

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre 1 Milyon Yazılımcı programına katılanlar bedava internet alacak.

Geçtiğimiz haftalarda 1 Milyon İstihdam adı altında başlanan bu projeye Berat Albayrak’ın yaptığı açıklama ile 1 haftada 400.000’in üzerinde bir katılım sağlanmıştı. Berat Albayrak, bu proje ile ilgili Twitter üzerinden yeni bir duyuru yayınladı.

1 milyon istihdam projesi için nasıl başvuru yapılır?

1 Milyon Yazılımcı programına katılanlar internetin sahibi olacak

Hazine ve Maliye Bakanı’nın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile başlatılan, Türkiye’ye yazılım alanında 1 milyon yeni istihdam sağlayacak ve Türkiye’nin teknoloji alanında daha fazla ileriye gitmesine yardımcı olacak bu proje için 3 yeni duyuru yayınlandı.

Related Post

Berat Albayrak, yaptığı ilk duyuruda program devam edenlere her ay 6 GB ek internet kotası verileceğini açıkladı. Yaptığı bir diğer duyuruda ise 15 yaşından küçükler ile ilgili oldu. Bu yaş grubunun web sitesine kayıt olamaması dolayısıyla Albayrak, bu konuda bir açıklama yaparak 15 yaş altı gençler için özel bir giriş sistemi geliştirileceğini açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 1 Milyon Yazılımcı programı için Twitter üzerinde yaptığı bir diğer duyuruda hocalar ile canlı yayın etkinliğinin mümkün olacağını açıkladı. Yani artık dersler ile ilgili öğrenciler tarafından ders veren hocalara sorular sorulabilecek, hocalar bu soruları cevaplayabilecek. Bu sayede öğrenciler dersi daha iyi anlamış olacak.

Bir önceki makalemiz olan Dünyanın ilk bugu nasıl oluştu? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.