1. Ana Sayfa
  2. Konsol

10 Atari Oyunu Önerisi

10 Atari Oyunu Önerisi
0

Nostalji yapmayı sevenler için özel bir içerik hazırlıyoruz. Bu içerikte seçtiğimiz 10 atari oyununu size önereceğiz.


Bu konuda özellikle bilinen oyunlara ağırlık verdik. Fakat araya birkaç farklı oyun da ekledik. Nostaljik takılmayı sevenler için özel olarak hazırladığımız bu konuda size atari oyunları arasından seçtiğimiz 10 oyunu önereceğiz. Bu oyunların çoğunu bildiğinizden eminiz. Tekrar oynayarak nostalji yapabilir ve eski günlere dönebilirsiniz.

Super Mario Bros.

Bilinen diğer adıyla Süper Mario, zamanın en popüler oyunlarından biriydi. Şu an bile yeni oyunları çıkan Süper Mario’nun hala oyuncu kitlesi mevcuttur.

Super Mario Bros. oyununda amacınız prensese ulaşıp kurtarmak. Birçok bölümden tuzaklara dikkat ederek geçip en son bir kaleye varıyorsunuz. Bu kaleyi tamamladıktan sonra artık prensese ulaşacaksınız.

Süper Mario Bros İncelemesi

Battle City

Bu oyunda amacınız diğer tanklara karşı savaşıp kendi kalenizi korumaktır. Eğer kaleniz patlarsa kaybedersiniz. Ne kadar iyi oynarsanız o kadar çok puan kazanırsınız. Oyunun harita düzenleyicisi ile kendi haritanızı da oluşturabilirsiniz.

Adventure Island

Macera adasında amacınız tuzaklara karşı dikkatli olup bölümleri tamamlamak. Renkli bir dünyası olan bu oyunun ilginç özellikleri de mevcuttur. Örneğin kaykay bulunan oyunda daha hızlı gidebilirsiniz. Üzerinizdeki cephane ile kendinizi düşmanlardan koruyabilirsiniz.

Chess Master

Ekrandaki işareti oyun kolu ile hareket ettirerek oynadığımız bu oyunda amaç satranç oynamak. Satranç oynayarak karşınızdaki yenmeye çalışın.

Contra

Contra, ister tek ister 2 kişi ile birlikte savunabileceğin ve aşamaları geçebileceğin bir oyundur. Oyunda düşmanlara karşı dikkatli olup çeşitli bölümleri geçiyorsunuz. Farklı özelliklerle de kendinizi güçlendirebiliyorsunuz.

Back to The Future

Geleceğe Dönüş filmi serisinin atari oyunu olan bu oyunda amacınız zamana karşı yarışmak. Aksiyon dolu bu oyunda bölümleri geçerken tuzaklara dikkat etmelisiniz.

Tetris

Tetris oyunu, blokları yanyana doldurup kırdığınız ve puan kazandığınız bir oyundur. Amacınız blokların yukarı kadar çıkmasını önlemek ve puan rekorunu kurmak. Bu eğlenceli oyunda zekanızı konuşturacaksınız.

Pacman

Pacman, noktaları yediğimiz ve düşmanlara karşı dikkatli olduğumuz bir platform oyunudur. Oyundaki amacınız tüm noktaları yemek ve oyunu tamamlamaktır. Oyundaki bazı özellikler ile düşmanlarınıza karşı daha güçlü olabilirsiniz.

Bomberman

Bombacı oyununda amacınız düşmanları öldürerek kapıyı bulmak. Seviye sistemi bulunan bu oyunda tuğlaları kırabiliyor, kendinize yeni özellikler ekleyebiliyor ve seviye sistemi bulunan platform oyununda ileriki seviyelerde daha çok zorlanabiliyorsunuz. Bu oyunu oynayarak eğlencenize eğlence katın ve düşmanları güzel bir strateji ile yenin.

Adventure of Lolo

Lolo’nun macerasını yaşayacağınız bu oyunda amacınız her bölümde tuzaklara karşı dikkatli olup seviyeyi çözmek. Seviye ilerledikçe zorlaşacak oyunda dikkatli olmalısınız. Oyunun grafiklerinin kalitesi ve hikaye tabanlı olması oyuncunun ilgisini daha çok çekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap