12. nesil Intel işlemci fiyatları ortaya çıktı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

12. nesil Intel işlemci fiyatları

12. nesil Intel işlemci fiyatları ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı. Henüz doğrulanmasa da bazı perakendeciler fiyatı şimdiden gösterdi.

12. nesil Intel işlemciler ile ilgili henüz net bilgiler ortaya çıkmadı fakat yeni nesil Intel işlemcilerin bu yılın sonuna doğru piyasaya çıkması bekleniyordu. Intel, henüz fiyat açıklaması yapmadı veya çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi paylaşmadı fakat bazı bilgiler şimdiden elimizde mevcut. Çıkış tarihi açıklanmıyor olsa da yeni modellerin Kasım ayında çıkması beklentiler arasında yer alıyor.

Yerli kripto borsaları ile ilgili şok edici iddia ortaya atıldı

12. nesil Intel işlemci fiyatları sızdırıldı

12. nesil Intel işlemcilerin fiyatlarıyla ilgili perakendeciler tarafından bazı fiyatlar sızdırıldı. Yeni fiyatlar bir önceki nesile göre biraz daha yüksek olsa da küresel ekonomik durum düşünüldüğünde bu fiyatların normal kaldığı görülüyor. Bir perakendeci firma tarafından paylaşılan fiyat listesine göre Intel Core i9-12900K modeli 605 $ olarak bizleri karşılıyor. Intel Core i9-12900KF modeli ise 578 dolardan satışa sunuluyor.

12. nesil Intel işlemci fiyatları

Perakendeci firmanın yaptığı bir diğer paylaşımında Intel Core i7-12700K modelinin fiyatının 422 dolar olacağı açıklanıyor. Intel Core i7-12700KF modeli ise 395 dolardan satışa sunuluyor. Intel Core i5-12600K modeli 288 dolar olarak karşımıza çıkarken Intel Core i5-12600KF modelinde fiyat 261 dolar olarak bizleri karşılıyor.

12. nesil Intel işlemci fiyatları açıklansa da bu fiyatlar resmî olmadığı için fiyatlar modeller piyasaya sürüldüğünde daha farklı bir şekilde karşımıza çıkabilir. Intel’in 12. nesil işlemcileri ile birlikte DDR5 bellekler desteklenmeye başlanacak. Bu da yeni nesil RAM modellerinin artık tüketiciye ulaşacağı anlamına geliyor. PCIe 5.0 desteğine de kavuşacak olan yeni işlemci modelleri, LGA 1700 soket ile karşımıza çıkacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.