128 GB DDR5 RAM tanıtımı yapıldı

Üretici firmalardan birisi olan Asgard, 128 GB DDR5 RAM üretti. Henüz günümüzde bu bellekler için anakart slotları bulunmasa da yakın zamanda kullanıma açılacak.

DDR5 RAM teknolojisi, geçtiğimiz yıldan beri sıkça konuşulmaya başlanan bir sistem. DDR4 bellekler bazı işlerde artık yetersiz gelmeye başladığı için DDR5 teknolojisi de yavaş yavaş ön plana çıkmaya başlıyor. DDR5 bellekler ile birlikte Asgard yaptığı bir çalışmayı paylaştı.

Hızlı mikroçipler ile birçok şey hız kazanacak

128 GB DDR5 RAM özellikleri ile açıklandı

DDR5 bellekler için henüz anakartlar piyasada yerini almamışken şimdiden DDR5 bellek üretimi yapılıyor. DDR4 belleklerin sınırını aşacak olan yeni bellekler ile birlikte daha yüksek frekanslara ve boyutlara ulaşmak mümkün. Asgard firması, ürettiği yeni belleklerin bazı özelliklerini paylaştı.

Related Post

DDR5 teknolojisine sahip olacak olan bu belleklerin 128 GB kapasitesi bulunacak. Yani 2 slota sahip bir anakart 256 GB’a kadar yükseltilirken 4 slotlu bir anakart 512 GB’a kadar yükseltilebilecek. 4.8 GHz bellek frekans hızına sahip olan modelin hızının oldukça düşük olduğu görülüyor. Bildiğiniz üzere DDR5 teknolojisi ile birlikte 8.4 GHz hıza kadar ulaşmak mümkün.

1.1 volt güç harcayacak olan bu bellek 32, 64 ve 128 GB RAM seçenekleri ile piyasaya sunulacak. Intel’in 12. nesil işlemcisi ile birlikte seri üretime geçmesi beklenen bu model, eskisinden daha yüksek bellek kapasitelerini ve hızları mümkün hale getiriyor olacak. Intel’in 12. nesil işlemcisinin bu teknolojiyi destekleyeceği daha önceden açıklanmıştı.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Huawei Mate X2 fiyatı kullanıcıları şaşırttı başlıklı makalemizde Fiyatı ve Huawei Mate X2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.