12VHPWR güç bağlantısı ekran kartlarını canlandıracak

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

12VHPWR güç bağlantısı

12VHPWR güç bağlantısı ile birlikte ekran kartları gücüne güç katıyor olacak. Yeni güç bağlantısı yüksek kapasitelere ulaşabiliyor.

Farklı bir haberimizde RTX 3090 Ti ekran kartının 450 watt güç tüketimi yapacağı ile ilgili bir iddia ortaya atılmıştı. Bu iddianın ardından yeni çıkan bir habere göre yeni nesil güç bağlantısı RTX 3090 Ti ekran kartının harcadığı enerjinin %30’undan daha fazla enerji kapasitesine sahip. Günümüz ekran kartı modellerinin daha çok enerji harcamasıyla beraber yapılan bu yenilik ekran kartlarının güç bakımından daha iyi beslenmesine olanak tanıyor olacak.

NVIDIA ARM firması ile ilgili satın alımı tamamlamak istiyor

12VHPWR güç bağlantısı ekran kartlarına yeterli olacak

İlerleyen dönemlerde standart hale gelmesi beklenen yeni nesil güç bağlantısı ortaya çıktı. Bu bağlantı ile birlikte artık daha yüksek güç kapasitelerine ulaşmak mümkün hale geliyor olacak. 12VHPWR modeli ile birlikte artık 600 watt enerji değerine kadar ulaşmak mümkün hale geliyor. Normal şartlarda 662.4 watt enerji değerine kadar ulaştığı tespit edilen bu model için 600 watt resmîleşmiş durumda.

12VHPWR güç bağlantısı

Yeni güç pinlerinin teknik özelliklerini incelediğimizde toplamda 600 watt seviyesine kadar ulaşabilen bu modelin her bir güç kontağı 9.2 amper olarak yer alırken güç pinlerinin 12 voltluk bir hat üzerinde 55.2 ampere kadar ulaşması mümkün oluyor. Şu anda 6 pinli ve 8 pinli güç bağlantıları kullanılıyor fakat yakın zamanda artık 12 pinli güç bağlantıları güç tüketimi yüksek ekran kartları tarafından daha çok kullanılacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.