150 watt hızlı şarj desteği geliyor

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

150 watt hızlı şarj

150 watt hızlı şarj desteği geliyor. Gelecek olan yeni teknoloji ile birlikte artık şarj etmek eskisinden daha kısa bir süre alıyor olacak.

Günümüzde hızlı şarj sistemleri gelişmeye devam eden bir sistem olmakta. Her geçen dönemde daha güçlü ve daha verimli şarj sistemleri geliştirilirken şimdi de karşımıza 150 watt güce sahip yeni bir şarj teknolojisi karşımıza çıkıyor. Yakın zamanda OPPO, 125 watt hızlı şarj desteğini duyurmuştu. Bu teknolojinin sunmuş olduğu en büyük faydalardan birisi de şarjın daha hızlı bir şekilde dolmasını sağlamak.

Galaxy S21 FE görselleri ortaya çıktı

150 watt hızlı şarj desteğiyle birlikte şarj süresi kısalacak

Geçtiğimiz günlerde internete sızan bir habere göre 150 watt şarj desteğine sahip bir cihazın yakın zamanda tanıtılacağı belirtiliyordu. Şimdi de hangi telefonların 150 watt şarj desteğine sahip olacağı ortaya çıktı. Henüz doğrulanmayan iddialara göre Snapdragon 8 Gen 1 olarak isimlendirileceği söylenen bu çiplerin 150 watt şarj desteğine sahip olacağı belirtiliyor. Bu çipin çıkış tarihinin ise 2021 yılının sonu olduğu söyleniyor. Bu teknolojinin tahmini olarak Kasım ayının sonuna doğru çıkacağı iddia edilenler arasında.

150 watt hızlı şarj

2020 yılında 100 watt hızlı şarj teknolojisi yaygınlaşırken 2021 yılı ile birlikte 120 watt ve 125 watt hızlı şarj teknolojisi ön plana çıkmaya başlamıştı. 125 watt hızlı şarj teknolojisi ile beraber bir telefonun şarjı pil kapasitesine göre yaklaşık 20 dakika içerisinde hatta bazı modeller 20 dakikadan az bir sürede dolabiliyor. 150 watt ile birlikte bu sürenin 10 dakikaya kadar inebileceği söylenenler arasında yer alıyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.