1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. 2 TB Aydınlatmalı ASUS Disk Satışa Sunuldu
Trendlerdeki Yazı

2 TB Aydınlatmalı ASUS Disk Satışa Sunuldu

ASUS, Dünya'nın ilk Aura Sync aydınlatmasına sahip diski, ASUS FC HDD'yi duyurdu.

ASUS-FX-HDD-(EHD-A1T-EHD-A2T)-Optik-Sürücü-Depolama-ASUS-Türkiye
7

ASUS, Dünya’da ilk olan depolama donanımını satışa çıkardı. İlk kez Aura özellikli parçaların kullanıldığı disk, 16 milyon renk seçeneğiyle birlikte kullanıcıların isteklerine göre renk alabiliyor. Böylelikle ışıklı donanım arasında uygun renkleri bürünebilecek olan ASUS FX HDD (EHD-A1T/EHD-A2T) USB 3.1 teknolojisiyle de hızda yüksek noktalara ulaşacak.

1 TB ya da 2 TB depolama kapasitesiyle birlikte 256-bit AES şifreleme ve veri sıkıştırma özelliğine sahip olan ASUS FX HDD, 5 Gbps hıza ulaşabilen USB 3.1 Gen1 teknolojisini içinde barındırıyor. Bilgisayarlar, mobil veriler, sosyal medya ve bulutta bulunan depolamaların yedeklerini almak için içinde özel yazılımın bulunduğu yeni disk, kaydırmaz yüzey ve farklı tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Diskteki senkronizasyonu özelleştirmek için de ASUS Aura Sync yazılımını indirebilmek mümkün. Böylece diğer donanımlarla renk uyumu yakalanarak görsel bir şölen oluşturmak mümkün.

Sahip olduğu USB 3.1 Gen1 teknolojisi ile USB 2.0 arasında 10 kat hız farkı bulunuyor. USB 2.0 480 Mbps aktarım hızına ulaşabiliyorken, USB 3.1 Gen1 5 Gbps gibi çok yüksek hızda işlem yapabiliyor.

ASUS FX HDD’nin 1 TB olan versiyonu 464,40 TL’den satıştayken 2 TB versiyonu da 617,21 TL ile satışta. Aşağıdan ASUS’un yayınladığı tanıtıcı videoyu da inceleyebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Bilgisayar Programcılığı Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Yorum Yap