2021 yılında en çok indirilen uygulamalar paylaşıldı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

2021 yılında en çok indirilen uygulamalar

2021 yılında en çok indirilen uygulamalar açıklandı. Ortaya çıkan verilere göre en çok kullanılan uygulama video uygulaması oldu.

Sosyal medya, salgın döneminde en çok kullanılan alanlardan birisi haline geldi. TikTok, Facebook, YouTube, Instagram ve bunun gibi pek çok sosyal ağ ortamı, kullanıcıların ilgisini çekerek onların bu konuda vakit geçirmelerini ve zamanını değerlendirmelerini sağladı. Bir taraftan arkadaşlarıyla vakit geçiren insanlar bir taraftan da eğlenerek zamanını değerlendirdi. Yeni açıklanan veriler eğlencenin ön plana çıktığını gösteriyor.

Twitter Blue özellikleri ve fiyatı açıklandı

2021 yılında en çok indirilen uygulamalar

App Store ve Google Play Store’da 2021 yılının ilk 5 ayında en çok indirilen uygulamalar belli oldu. 2021 yılında en çok indirilen uygulama TikTok olarak açıklandı. TikTok her ne kadar büyük tepkiler ile karşılaşsa da, her ne kadar eleştiri yağmuruna tutulsa da dünya genelinde yüksek bir indirme oranına sahip. Facebook ise TikTok’tan sonra en çok indirilen uygulamalar arasında yer aldı. Bazıları Facebook’un nasıl bu kadar çok popüler olduğuna şaşırabilir fakat şunu bilmek gerekiyor ki Facebook ülkemizde olmasa da dünya genelinde halen oldukça yaygın bir yazılım.

2021 yılında en çok indirilen uygulamalar

TikTok ve Facebook’tan sonra en çok indirilen uygulama Instagram oldu. Facebook şirketine bağlı Instagram’ın altında ise yine Facebook’a bağlı WhatsApp uygulaması bulunuyor. Listenin devamında Telegram, Moj, Zoom, Snapchat, Messenger ve MX TakaTak uygulaması yer alıyor. Listede ilgi çeken olay ise WhatsApp’ın yaşanan olaylara rağmen halen bol bol indirilip kuruluyor olması.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.