1. Ana Sayfa
  2. Mobil Teknoloji

48 Megapiksel Kameraya Sahip Huawei Nova 4 Göründü!

48 Megapiksel Kameraya Sahip Huawei Nova 4 Göründü!
48 Megapiksel Kameraya Sahip Huawei Nova 4 Göründü!
0

Huawei, akıllı telefon pazarı içerisinde önemli bir rakip olarak görünmeye başladı. Arka arkaya gelen birçok akıllı telefon modeli, her bütçeye uygun olmasından dolayı markanın yükseliş gösterdiğini görüyoruz. Daha önce hazırladığımız yazılarda artık telefon kullanıcılarının satın aldıkları telefonlardaki kamera özelliklerine dikkat ettiğini görüyoruz. Bu bağlamda profesyonel çalışmalar ortaya çıkarmak isteyen kişilere özel olarak üretilen Huawei Nova 4 son anlarda en çok konuşulan teknoloji hamlelerinden birisi olarak gösteriliyor.

Huawei Nova 4, 48 Megapiksel çözünürlüğe sahip kamerası ile şu an tanıtılıyor. 3 farklı kamera sensörüne dağıtılan çözünürlük yapay zeka ile güçlendirilmiş durumda. Bu cihazın en büyük rakibi olarak gösterilen Honor View V20, tek kamera üzerinden tüketicilerine 48 Megapiksel çözünürlük sunuyor. Henüz daha tasarım aşamasında olan kameralar ile ilgili ayrıntıların belirli olmadığını görüyoruz. Tahminlere göre kameralar ultra geniş açılı ve telefoto lense sahip olacakları düşünülüyor.

Huawei Nova 4 İle İlgili Detaylar!

48 Megapiksel Kameraya Sahip Huawei Nova 4 Göründü!

Huawei Nova 4 ile ilgili paylaşılan görsellerde sahip olunan kameraların ekrana gömülü olarak sunulacağını görüyoruz. Huawei şirketinin yeni amiral gemisi olacağından dolayı cihazın ekstra birçok özellike ile geleceği düşünülüyor. Öncelikle Nova 4 içerisinde Kirin 980 işlemci kullanılacağı iddia ediliyor. Oldukça güçlü bir işlemci olan Kirin 980, sahip olduğu güç sayesinde tüm yapay zeka işlerinin halledilebilmesine katkı sağlıyor. Cihazın birçok noktasında yapay zekanın birçok katkısını, birçok etkisini görecek gibiyiz. Huawei, bu tür hamleleri ile beraber artık kendisine rakip olarak Samsung ya da Apple’ı görmemeye başlayacak. Android’in yükselişi ile beraber Huawei’nin tek rakibi kendisi olacak!

Oldukça sınırlı özellikler ile ön tanıtımı yapılan Huawei Nova 4, ekran boyutu konusunda da bir hayli iddialı durumda. 6,41 inç ekran boyutuna sahip olacak olan Nova 4, biraz kısıtlı batarya güç kapasitesine sahip durumda. Cihazın 3,900 mAh batarya gücüne sahip olacağını belirten şirket, bu kadar batarya gücü ile tüketicilerin bir tam günü idare edebileceklerini açıklamıştır. Nova 4 ile ilgili medyaya aktarılan, paylaşılan verilerin bu kadar ile sınırlı olduğunu belirtmek istiyoruz. 48 Megapiksel kamera ile piyasalara çıkacak olan Huawei’nin yeni amiral gemisi şimdiden birçok kişiyi heyecanlandırmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap