512 GB RAM piyasaya çıkıyor

Samsung 512 GB RAM üretimi için çalışmalara başladı. DDR5 türünde üretimi yapılacak olan bu belleğin gücü ve performansı da oldukça yüksek.

DDR5 bellekler geçtiğimiz yıldan beri yoğun bir ilgiyle gelişmeye devam ediyor. Oldukça yüksek kapasite ve hızlara imkan tanıyacak olan bu sistem 2021 yılı içerisinde tüketiciler ile buluşuyor olacak. Intel yakın zamanda piyasaya sürülecek olan işlemcilerde DDR5 desteğine sahip olmasa da bir diğer nesilde bu desteğe sahip olacağını açıklıyor.

Qualcomm Snapdragon 860 özellikleri neler?

Samsung 512 GB RAM üretecek

DDR5 bellekler yavaş yavaş tüketicilerin önüne gelmesi için hazırlanırken Samsung tarafından atılan bir adım kullanıcıları hayrete düşürdü. Samsung, DDR5 için beklenen kapasitenin üzerinde bir değer ile 512 GB DDR5 bellek modelini duyurdu. 7.2 GBps hıza sahip olması beklenen bu bellek, DDR4 belleklere göre 2 kat daha performanslı çalışırken aynı zamanda güç verimliliği sayesinde tasarruf sağlayacak.

Related Post

Samsung’un dünyada bir ilk olarak ürettiği 512 GB DDR5 RAM, ev kullanıcılarına yönelik olmasından çok genellikle otonom sürüş sistemleri, tıbbi araştırmalar, akıllı şehirler ve piyasa gibi yüksek işlem gücü gerektiren uygulamalar için bu sistemin kullanılacağını açıkladı. Kısacası profesyonel kullanıma hitap eden bu bellekler yüksek verimliliğe sahip olacak.

Müşteriler ürünün fiyatı ve çıkış tarihini merak ediyor olabilir. Samsung 512 GB RAM ile ilgili bir fiyat açıklaması yapmadı. Bunun yanı sıra ürünün ne zaman piyasaya çıkacağı ile ilgili bir söz de belirtmedi. İlerleyen zamanlarda belleğin çıkış tarihi ve fiyatının paylaşılması bekleniyor. Firma, bunun için Intel ve AMD’yi takip ederek çalışmalar sürdürüyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Qualcomm Snapdragon 860 özellikleri neler? başlıklı makalemizde CPU, İşlemci ve Özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.