1. Ana Sayfa
  2. Mobil Teknoloji
  3. 5G Teknolojiye Sahip Xiaomi Mi Mix 3 Geliyor!

5G Teknolojiye Sahip Xiaomi Mi Mix 3 Geliyor!

5G Teknolojiye Sahip Xiaomi Mi Mix 3 Geliyor!

Xiaomi, son yıllarda yakaladığı popülerlik ile akılı telefon pazarında oldukça iyi bir başarı elde etmeyi başarmış durumda. Şirketin geçen ay tanıtımı yaptığı Xiaomi Mi Mix 3, tam özellikleri ile tanıtılmamış gibi görünüyor. Cihazın 3 farklı alt modeli bulunacağı ve her modelin birbirinden farklı RAM kapasitelerine sahip olacağı açıklandı. 10 GB RAM’e sahip olacak dev amiral gemi Xiaomi Mi Mix 3, tahmin edilebileceği üzere 5G teknolojisi ile piyasalara giriş yapacak. Bu bilginin sızıntıdan ziyade şirket tarafından doğrulanması, birçok kişinin heyecanlanmasına neden oldu.

Xiaomi yönetim kurulu başkanı Lin Bin, sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlar ile teknoloji dünyasında büyük hareketlilik meydana getirdi. Lin Bin,  yaptığı açıklamalarda yeni amiral gemi Xiaomi Mi Mix 3’ün 5G teknolojisi ile birlikte kısa bir süre içerisinde piyasalara sürüleceğini dile getirdi. 5G desteği olmayan modellerin Aralık ayı başı gibi Avrupa bölgelerinde satışa sunulacağı da paylaşılanlar arasında yer alıyor.

Xiaomi Mi Mix 3 Özellikleri

Xiaomi, şu an için 5G teknolojisi üzerindeki testlere devam ettiğinden dolayı piyasalara ne zaman sürüleceği tam olarak bilinmiyor. Tahminlere göre CES 2019 ya da MWC 2019 etkinliklerinde cihazın 5G teknolojisine sahip versiyonunun tanıtımı yapılacak gibi görünüyor. Cihazın teknik özellikleri ilk olarak açıldığında birçok kişinin bu cihazı Samsung Galaxy Note 9’a rakip olabilecek en iyi telefon olarak göstermekte. Cihazın özelliklerinden bahsedecek olursak;

Xiaomi Mi Mix 3’ün 6,4 inç boyutuna sahip dev bir ekrana sahip olacak. AMOLED ekran teknolojisinden yararlanacak olan şirket, çerçevesiz ekran kullanmasından dolayı %93’lük bir ekran – kasa oranı ile yeni bir rekor kıracak. AMOLED ekranın getrdiği en güzel özelliklerden birisi olarak cihazın Full HD+ ekran çözünürlüğü ile piyasaya sürüleceğiniz görmekteyiz. Çözünürlük konusunda cihazın 2340×1080 piksel oranlarını verdiğini görüyoruz.

Adresno 630 grafik kartına sahip olan Xiaomi Mi Mix 3, Snapdragon 845 işlemcisi ile gücüne güç katacak gibi görünüyor. 128 GB ve 256 GB depolama alanına sahip olacak cihazın 6 GB – 8 GB ve 10 GB RAM kapasitesine sahip 3 farklı modeli piyasaya sürülecek. 5G teknolojisine sahip olmayan cihazlar, yıl sonuna kadar tüm dünyada satışa sunulacak.

Bir önceki makalemiz olan Geleceğe Dönüş'ün Geleceğinde Tanıtılan Objeler başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap