1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. ABD, Huawei’nin Kısıtlamalarını Kaldırabilir
Trendlerdeki Yazı

ABD, Huawei’nin Kısıtlamalarını Kaldırabilir

ABD, Huawei’nin Kısıtlamalarını Kaldırabilir

ABD Hazine Sekreteri, Çin ve ticaret konusu hakkında yaptığı açıklamalarda yumuşama olabileceğini söyledi.


Bildiğiniz üzere geçen hafta Amerika Birleşik Devletleri başkanı Trump, Çin ile yapılabilecek güzel bir ticaret anlaşmasının Huawei için büyük rol oynadığını belirtti. Çin, anlaşma masasına oturmayarak bunun bir tuzak olduğunu belirtiyor, ABD’nin dünya ekonomisi üzerinde baskın bir karakteri oynamaya devam ettiğini söylüyor. ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin, Çin ile anlaşma sağlanabileceğini fakat Çin’in buna yanaşmadığını, ilerleme kaydetmek istemiyorsa yaptırımlara devam edileceğini söyledi.

Çin, bildiğiniz üzere yerli üretimde, ticarette ve kendi geliştirdiği sistemler ile güçlü bir ekonomiye sahiptir. ABD ile anlaşma yapacağını düşünmüyoruz. Gelecekte ise tahminimize göre yerli üretim diğer ülkeler için de daha da önem kazanacak.

Sonuç olarak eğer Çin, ABD ile müzakere yapar ve anlaşma sağlanırsa ABD, yaptırımların azaltılacağını ve Huawei’nin bu konuda büyük bir rol oynayacağını belirtiyor. Çin ise ABD’ye güvenmiyor ve anlaşma sağlanamıyor.

Bir önceki makalemiz olan Google Play'de Kısa Süreliğine Ücretsiz Olan Oyunlar başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap