Adobe’un Popüler Uygulamaları Neler?

Bu yazımızda size büyük bir şirket olan ve özellikle grafik üzerine yoğunlaşan Adobe’un popüler uygulamalarından 7 tanesini anlatacağız.


Adobe, dünyaca ünlü ve popüler uygulamaları olan, özellikle grafik uygulamaları mevcut bir şirket. Bunun dışında video düzenlemeleri, ses ve belge uygulamaları mevcut.

Photoshop

Bir grafik düzenleme ve geliştirme uygulaması ola Photoshop ile görsel düzenleyebilir veya yeni görseller oluşturabilirsiniz. Bu uygulamayı özellikle fotoğraf montajlama, yüz değiştirme gibi özelliklerinden ve insanların birbirine şaka yapmasından tanıyor olmalısınız. Buna fotomontaj diyenler de vardı. Bu yüz değiştirme veya çeşitli fotoğrafların düzenlenmesini sağlayan uygulamalar arasında genel olarak Photoshop tanınır. Bunun dışında farklı uygulamalar da vardır.

Premiere Pro

Televizyonlarda veya YouTube’un profesyonel kanallarındaki gibi video düzenlemek istiyorsanız bu uygulamayı ve After Effects’i öğrenebilirsiniz. Çeşit çeşit efektler ve animasyonlar size keyifli bir deneyim yaşatacak. Bu uygulama ile profesyonelce video düzenleyebilirsiniz.

After Effects

Eğer videonuza daha fazla efekt, sihir efektleri, farklı ışıklar, değişik yazılar gibi çeşitli efektler eklemek isterseniz bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile videonuzda daha profesyonel efektler ve düzenlemeler yapabilirsiniz.

Animate

Eğer sizinde bir çizgi film, animasyon veya basit senaryolu oyun yapma fikriniz var ise Animate tam size göre. Daha önce senaryolu oyunlar oynamış olmalısınız. Bu oyunların çoğu Adobe Flash ile yapıldı. Sonradan adı Animate olup Google’ın Flash ile ilgili yaptığı politikalar gereği özellikle animasyon olarak kullanılmaya başlandı. Fakat hala senaryolu oyun yapıp HTML 5 türünde kayıt sistemini kullanabilirsiniz.

Dreamweaver

Eğer grafiksel arayüz üzerinde web sitesi geliştirmek istiyorsanız size Dreamweaver yardım edecektir. Bu uygulama ile web sitelerinizi tasarımsal arayüz ile düzenleyip isterseniz kodlayabileceksiniz. CSS ve JS desteği ile de kolaylıkla tasarlayabileceksiniz.

Lightroom

Eğer profesyonel bir şekilde fotoğraf düzenlemek istiyorsanız Lightroom uygulaması işinizi görecektir. Lightroom’un asıl amacı, fotoğraflarınızı kaliteli ve detaylı bir şekilde düzenleyebilmenizi sağlamak. Bununla birlikte uygulama da birçok araç ve gereç bulunmaktadır. Fotoğrafınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Audition

Audition ile ses düzenlemeleri yapabilirsiniz. Kısacası ses düzenleme uygulaması olan Audition’da çeşitli ses efektleri, ses düzenleme araçları ve özellikler bulunmaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Windows'un Son Güncellemelerinde Neler Var? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

" Mucosoft : ."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.