1. Ana Sayfa
  2. Konsol
  3. Age of Empires’ın Yeni Sürümü Geliyor

Age of Empires’ın Yeni Sürümü Geliyor

AOE 2 DE 3

Microsoft, strateji oyunu Age of Empires’ın yeni sürümünün bu yıl içerisinde yayınlanacağını açıkladı.


O efsane oyunlardan olan Age of Empires oyununu çoğunuz hatırlarsınız. Oyunun yeni bir sürümü çıkıyor. Size bu haberimizde hem nostaljik bir an yaşatacağız hem de oyunun güncel halinden bahsedeceğiz.

Age of Empires II: Definitive Edition Çıkıyor

Microsoft, yaptığı açıklamada yeni oyunun 14 Kasım 2019’da yayınlanacağını belirtti. Age of Empires II: Definitive Edition sürümünde yeni özellikler, yeni ırklar, yeni görevler gibi birçok yenilik bizleri karşılıyor olacak. Oyunun eski atmosferini çok bozmadan sıfırdan geliştiren Microsoft ekibi, oyunu daha kaliteli grafikler ile önümüze serecek.

Steam’de Yayınlandı

Hem Xbox hem Windows sürümleri yer alacak oyunun satış fiyatı belli oldu. Steam’de ön siparişe çıkan oyunun satış fiyatı 56,25 ₺ olarak belirlendi. Oyunu şimdiden alıp 14 Kasım 2019’da oynayabilirsiniz. Ayrıca “Oyun benim bilgisayarda çalışır mı?” diye endişelenmenize gerek yok. Çünkü Microsoft, oyunun sistem gereksinimlerini açıkladı.

En Düşük Sistem Gereksinimleri

  • Windows 10 64 Bit İşletim Sistemi
  • Çift Çekirdek 2.33 GHz İşlemci
  • 4 GB RAM
  • 1 GB VRAM, DirectX 11 Ekran Kartı
  • 30 GB Depolama Alanı

Age of Empires Nedir?

Age of Empires, gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Yani düşman ile beraber aynı zamanda gelişip savaştığın ve kendini savunduğun bir oyun. Gerçek zamanlı olduğu için ne kadar hızlı ve taktiksel oynarsan o kadar avantajlı olursun. İlk olarak 15 Ekim 1997 yılında piyasaya sunulan Age of Empires serisi, halen gelişmeye devam etmekte ve farklı sürümleri yayınlanmaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Puzzle Chambers Ücretsiz Oldu başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap