Amazon ev güvenliği sistemi geliştiriyor

Amazon ev güvenliği hakkında yeni bir adım atıyor. Daha önce almış olduğu bir sistem üzerinde çalışan firma önemli bir çalışma yapıyor.

Bir kişi ev aldığında o evin güvenli olmasını sağlamak ister, hırsız girmemesi için pek çok önlem alır. Her ne kadar dijital ortamdaki hesaplarımızı koruyorsak evi de en iyi şekilde korumak gerekiyor. Geceleri veya dışarı çıkarken camları kapalı tutmak, kapıları kilitlemek veya güvenlik sistemleri kullanmak gerekiyor. Bunun gibi yapılacak pek çok şey bulunsa da artık teknolojinin ve yapay zekanın gelişmesiyle birlikte ev güvenliğini sağlamak daha iyi bir hale büründü.

Samsung Galaxy Tab A8 10.5 özellikleri tanıtıldı

Amazon ev güvenliği için çalışıyor

Ring videolu kapı zili, güvenlik kamerası ve akıllı ışıklandırma gibi pek çok sistem geliştiren bir firma. Amazon, yakın zamanda güvenlik sistemleri üzerinde çalışan Ring firmasını satın almıştı. Amazon’un üstünde durduğu konulardan birisi de bu firmada bulunan akıllı kamera ve zil sistemi oldu. Firmanın üretmiş olduğu ürün şüpheli kişileri tespit etmek için bir yapay zekaya sahip. Kişinin yüzünü, dokusunu, yürüyüşünü ve hatta kokusunu tanıyarak şüpheli olup olmadığını tespit etmeye çalışıyor.

Related Post

İnternete bağlanan ve kameraya sahip olan kapı zilini bünyesinde bulunduran Ring, Amazon’a geçmesiyle beraber daha hızlı gelişmeye başlayabilir. Bu zillerin en büyük eksikliklerinden birisi yüz tanıma sisteminin bulunmaması. Güvenli kapı zili sistemi için yüz tanıma sistemi geliştirmeye başlayan Amazon, bu konuda çalışmalarına hız kazandırdı. Amazon’un geliştirmiş olduğu bu proje ile birlikte eğer şüpheli bir hareket tespit edilirse kapılar kilitleniyor, ev sahipleri uyarılıyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.