AMD FidelityFX Super Resolution duyuruldu

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

AMD FidelityFX Super Resolution

AMD FidelityFX Super Resolution firma tarafından resmî olarak duyuruldu. Yapılan yenilik oyuncuları şimdiden heyecanlandırdı.

Daha öncesinde NVIDIA DLSS teknolojisinden bahsetmiştik. Bu teknoloji yapay zeka kullanarak oyuncuların performansını yükseltiyordu. DLSS ile birlikte kalite yükseliyor, FPS artıyor ve oyuncunun oyun deneyimi bir üst kademeye çıkıyordu. Kullanıcılar için oldukça faydalı olan DLSS teknolojisinin yanı sıra AMD’den bir atak geldi.

ABD uzayda enerji toplama işlemi yapabilir

AMD FidelityFX Super Resolution özellikleri

Radeon firmasının yeni teknolojisi olan FidelityFX Super Resolution, NVIDIA’nın DLSS teknolojisine rakip olarak sahaya indi. Oyunlarda büyük performans artışı vaat eden bu teknoloji ile ilgili ön plana çıkan özelliklerden birisi çözünürlük yükselse dahi oyunun grafik kalitesinin yüksek kalması. Örneğin oyun 1080 piksel destekliyorsa bu AMD’nin yeni grafik teknolojisi sayesinde 4K’ya rahatlıkla çıkarılabiliyor olacak. Görüntü kalitesini iyileştirecek olan yapay zekaya sahip FidelityFX Super Resolution, kullanıcılara harika bir görüntü sunacak.

AMD FidelityFX Super Resolution

Tensor çekirdeklerinden yararlanacak olan bu teknoloji için AMD’nin yaptığı açıklamaya göre oyunlarda 2 kat performans artışı mümkün olacak. Çıktığı an 100’ün üzerinde ekran kartı ve işlemci tarafından desteğinin olacağı bu yenilik için bir de test yapıldı. Öncelikle test hakkında bazı bilgiler vermeliyiz. Test ışın izleme aktif iken Radeon RX 6800 XT ekran kartı modeliyle yapıldı.

Yerli oyun ayarları ile 49 FPS alan oyun ultra kalitede 78 FPS almaya başladı. Kalite ayarında 99 FPS’e ulaşan oyun dengeli modda 124 FPS’e çıkarken test son olarak performans modunda yapıldı. Bu mod ile birlikte oyun 150 FPS verdi. Yani yaklaşık 3 kat artış yaşandı.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.