AMD Intel açıklaması yaptı

AMD Intel ile ilgili önemli bir açıklamaya değindi. Yapılan açıklama ile birlikte firmanın bu konudaki görüşü ortaya çıkmış oldu.

Advanced Micro Devices, Intel ile birlikte iki büyük rakip firma olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bu doğrultuda iki firma da her yeni nesil de elinden gelenin en iyisini yaparak birbirinin önüne geçmeye çalışıyor. Bazen Advanced Micro Devices bazen ise Intel başarılı bir performans sergileyebiliyor. Bu iki rakip firma sayesinde kullanıcılar daha iyi donanımlara daha uygun fiyattan erişebiliyor. Bu da tekelleşmenin önüne geçiyor.

Windows 11 fotoğraf düzenleyicisi güncelleme aldı

AMD Intel açıklaması paylaştı

AMD CEO’su Lisa Su, yaptığı önemli açıklamalar ile gündeme düştü. Öncelikle olayın perde arkasından söz etmek istiyoruz. Intel, yapmış olduğu bir konuşmada piyasanın en hızlı mobil işlemcilerine sahip olduğunu duyurmuştu. Böyle bir iddia ile gündeme gelen firma, bu konuşma sonrasında AMD’nin de dikkatini çekmiş oldu. AMD CEO’su Lisa Su, açıklamalarında öncelikle Ryzen 6000 serisi işlemcilerden söz ederken sonrasında Intel’in iddiaları hakkında bazı bilgiler paylaştı.

Related Post

Lisa Su, yaptığı açıklamada önemli olanın kullanıcıların donanımlara sahip olması olduğunu belirtti. Ryzen 6000 serisi için oldukça heyecanlı olduklarını açıklayan AMD CEO’su Lisa Su, yeni işlemci serisinde tek çekirdek performansı, çoklu çekirdek performansı, grafik performansı ve pil ömrünün ciddi anlamda geliştirmeler aldığından bahsetti. Intel’in yapmış olduğu açıklamalara da değinen CEO, bu konuda insanların yaptıkları eleştirilerin önemli olduğunu söyledi. Intel’i bir tarafa bırakırsak AMD CEO’su Lisa Su, kendi işlemcilerinin iyi bir yerde konumlandırılmış olduğunu ifade ediyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.