AMD madencilik sınırlaması yapacak mı?

AMD madencilik konusunda bir açıklama yayınladı. Yapılan bu açıklama AMD’nin ekran kartlarının madencilik konusunda bir kısıtlamasının bulunup bulunmadığını belirleyecek.

AMD ve NVIDIA arasındaki büyük rekabet, son yıllarda daha da kızıştı. İki firma birbirine rakip olarak ekran kartlarını geliştirmeye, farklı çalışmalar yürütmeye devam ediyor. AMD, yaptığı yeni açıklamalarda hem oyuncuları hem de madencileri sevindiren gelişmeyi paylaştı.

11. nesil Intel işlemcilerin fiyatı sızdı

AMD madencilik konusunda bir sınır uygulamayacak

NVIDIA, geçtiğimiz günlerde madencilik kısıtlaması yapacağını duyurmuştu. RTX 3060 ekran kartı için yaptığı bu kısıtlama sonrasında madenciler için özel ekran kartı modelinin üretileceği de belirtilmişti. Bu olaydan bir süre sonra yayınlanan BETA sürücüsünde madencilik sınırının olmadığı tespit edilmişti. BETA sürücüsü bir süre sonra kaldırılıp güncellenmişti.

NVIDIA’nın yaptığı bu açıklama ve yaşanan bu gelişmeler sonrasında gözler AMD’ye çevrildi. Madencilerin merakla beklediği açıklama teknoloji firması AMD tarafından yapıldı. Yapılan açıklamaya göre AMD, madencilere özel ekran kartı üreteceği konusunda bir açıklama yapmasa da ekran kartlarının madencilik için kullanılması konusunda bir kısıtlama yapılmayacağını belirtti.

Related Post

Madencileri sevindiren bu gelişme, madencilerin NVIDIA’dan AMD’ye kaymasını sağlar mı bilinmez fakat AMD firmasından gelen bir diğer açıklama da oyuncularla ilgili oldu. Teknoloji devlerinden birisi haline gelen şirket, öncelik oyuncuların olduğu yani önce oyunlarla ilgili teknolojik gelişmelere ağırlık verileceği sonrasında diğer teknolojiler ile uğraşılacağını belirtti. Gelecekte NVIDIA gibi AMD’de madencilere özel ekran kartı çıkarır mı bilinmez fakat şu anda firmanın böyle bir kararı bulunmuyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan FidelityFX Super Resolution özellikleri açıklandı başlıklı makalemizde AMD, FidelityFX ve FidelityFX Super Resolution hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.