AMD pazar payı neredeyse rekor düzeye ulaştı

Intel’in en büyük rakip firması olan AMD, 2007’den bu yana yeni bir pazar payı rekoru kırarak rekabeti daha da kızıştırıyor. Dünyanın en büyük iki işlemci firması olan AMD ve Intel, son zamanlarda ciddi bir şekilde birbirleriyle adeta yarış içerisindeler.

AMD ve Intel’in bu rekabeti çok eski zamanlara dayanıyor. 70’li yıllardan beri süren bu rekabet, bazı yıllarda Intel’in bazı yıllarda AMD’nin ön plana çıkmasıyla devam ediyor. Örneğin 2000’li yıllarda AMD daha ön planda iken sonrasında Intel arayı kapattı, 2017 ve sonrasında ise AMD tekrar ön plana çıktı. Günümüzde ise AMD ve Intel rekabeti sürüyor.

Samsung elde ettiği gelir miktarında rekor kırdı

AMD pazar payı yeni bir yükseliş kaydetti

AMD’nin şu anki durumunu incelediğimizde hem ekran kartı açısından hem de işlemci açısından güçlü ar-ge çalışmaları ile en iyi modelleri ürettiği görülüyor. Intel ise modellerini yavaş yavaş geliştirip kullanıcılara günümüz teknolojisinin biraz üzerinde sunuyor.

Related Post

AMD firmasının son yıllara göre x86 CPU pazar payı rekoru kırdığı açıklandı. Paylaşılan raporda AMD’nin toplam x86 CPU payı %22,4 olarak yer alıyor. Yani pazarın neredeyse 4’te 1’ine hakim.

2007’in 4. çeyreğinden sonraki en yüksek değere ulaşan teknoloji firması AMD, gelecekte daha iyi teknolojiler üretmek ve müşterilere daha uygun ürünler satmak için çalışmalara devam edeceğini duyurdu.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.