1. Ana Sayfa
  2. Android

Android 12 özellikleri resmî olarak duyuruldu

Android 12 özellikleri resmî olarak duyuruldu
0

Android 12 özellikleri Google I/O etkinliğinde resmî olarak duyuruldu. Yeni sürüm güncellemesi pek çok yeniliği barındırıyor.

Günümüzde en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android, her geçen yıl yeni bir sürüm ile birlikte gelişmeye devam ediyor. Google I/O etkinliği ile birlikte pek çok yenilikten bahseden şirket, bu yıl Android’in 12. sürümü ile ilgili konuştu. Android’in yeni sürümünde çok ciddi değişiklikler yer alıyor. Bu değişiklikleri sizler için derledik.

Elektrik santrali bitcoin için çalışıyor

Android 12 özellikleri neler?

Yeni Android 12 güncellemesi ile birlikte işletim sisteminin tasarımında önemli bir değişiklik yapıldı. 2014 yılından beri Material Design tasarım dilini kullanan şirket, yeni sürüm ile birlikte Material You adındaki tasarım diline ağırlık vermeye başlayacak. Yeni tasarım dilinin yanı sıra tasarımda da bazı değişiklikler yer alacak.

Android 12 özellikleri

Google’ın Android 12 için için getirdiği yeniliklerden birisi de gizlilik seçeneklerini arttırması oldu. Yeni gizlilik seçeneklerinden birisi kamera ve mikrofon için yer alıyor. Eğer kamera veya mikrofon kullanılıyor ise bildirim sekmesinde kamera veya mikrofonun kullanıldığına dair bir bilgi verecek.

Bunun yanı sıra gizlilik ile ilgili yapılan bir diğer yenilik artık bir uygulamaya erişim izni verilmese bile o uygulamaya erişim verilebileceği oldu. Bu özellik erişim veriliyor gibi gözükse de aslında erişim vermiyor, yalnızca uygulamayı kullanmayı sağlıyor. Kullanıcılar konum üzerinde de değişiklik yapabiliyor olacak. Yeni özellik ile birlikte konumun doğrudan mı yoksa yakın bir konumdan mı gösterileceği belirtilebiliyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap