1. Ana Sayfa
  2. Android

Android 9.0 Alacak Olan Telefonlar Neler?

Google'ın en yeni mobil işletim sistemi Android 9.0 Pie için telefonunuzun uyumluluğunu kontrol edebilirsiniz.

Android 9.0 Alacak Olan Telefonlar Neler?
0

Önde gelen işletim sistemlerinden olan Andorid’in gelecek sürümü olan Android 9.0 hangi telefonlara gelecek?

Android 9.0 alacak olan telefonlar neler?

Günümüzde en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Andorid’in yeni sürümü Android 9.0 Pie merakla bekleniyor. Her bir Android kullanıcısı kendi akıllı telefonunun Android 9.0 güncellemesini alıp almayacağını düşünüyor. Artık kullanıcıların kafasındaki bu soru netleşebilir çünkü Android 9.0 güncellemesini alacak olan telefonlar belli oldu. Ancak bazı telefonların alıp almayacağı halen belirsiz. Aşağıda hem 9.0 güncellemesi kesin olan akıllı telefon modellerini hem de alması ihtimal dahilinde olan telefon modellerini inceleyebilirsiniz.

Eğer telefonunuz Android 9.0 güncellemesini alacaksa herkesten önce onu kullanmanız da mümkün. Bunun için resmi geliştirici Google tarafından kullanıma hazırlanmış Android 9.0 Beta kurulumunu da yapabilirsiniz. Ancak kuracağınız bu beta sürümde bazı hatalarla karşılaşabilirsiniz çünkü bu sürüm tamamen bitmiş bir sürüm değil. Ancak 9.0 özelliklerini önceden yaşamak isterseniz Google’ın resmi beta sayfasına https://www.google.com/android/beta linkinden ulaşabilirsiniz.

İşte marka marka Andorid 9.0 listesi…

Alcatel

alcatel

Android Dünyasında kendisini yeni duyuran ve Türkiye’de de yeni olan Alcatel, Andorid 9.0 için herhangi bir modele ait duyuru yayınlamadı. Alcatel modellerinin yeni sürümü alıp almayacağı belirsiz.

Asus

asus-zenfone-5
Asus Zenfone 5

Büyük teknoloji firması olan Asus iki modelinin Android 9.0 güncellemesi alacağını duyurdu. Bu güncellemenin Eylül ayı başında olması bekleniyor.

Android 9.0 alacak olan Asus modelleri

  • Asus Zenfone 5Z
  • Asus ROG phone

Blackberry

mwc_blackberry_keyone
Blackberry KeyOne

Akıllı telefon dünyasında bir türlü istediği başarıyı yakalayamayan Blackberry de iki modelinin Android 9.0 güncellemesini alacağını duyurdu.

Android 9.0 alacak olan Blackberry modelleri

  • Blackberry Motion
  • Blackberry KeyTwo

Google

pixel-2
Google Pixel 2

Dünya teknoloji devi Google, Android’in geliştiricisi olarak 4 modeline yeni sürümü aktif edecek.

Android 9.0 alacak olan Google modelleri

  • Google Pixel
  • Google Pixel XL
  • Google Pixel 2
  • Google Pixel 2 XL

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap