1. Ana Sayfa
  2. Windows

Android ile Windows arasındaki ilişki güçleniyor

Android ile Windows arasındaki ilişki güçleniyor
0

Android ile Windows arasındaki ilişki güçlenmeye devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bir ekosistem kullanıcılar ile paylaşıldı.

Android ve Windows’un bir arada çalışabilmesi adına Alphabet bu konuda çalışmalar gerçekleştiriyor. Daha önce Microsoft, Android ile iletişim kurmak adına Microsoft Launcher geliştirmişti. Bu özellik sayesinde telefondaki veriler masaüstüne hızlı bir şekilde aktarılabiliyordu. Microsoft’un yapmış olduğu bu çalışma sonrasında şimdi de Android ve Google’ın da içerisinde bulunduğu Alphabet şirketi olaya el atmaya çalışıyor.

RX 6500 XT özellikleri ile tanıtıldı

Android ile Windows arasındaki köprü gelişiyor

Windows ve Android işletim sisteminin bir arada bulunması ve bir köprü vasıtasıyla birbirleriyle iletişim kurması pek çok kullanıcının istediği bir özellik olarak bizleri karşılıyor. Bu konuda çeşitli yollar bulunsa da bu teknolojinin daha çok gelişmesi adına Alphabet Intel, Acer ve HP ile ortak bir çalışma yürütüyor. Aslına bakarsak firma, daha önce Microsoft ile ortak çalışma gerçekleştirmişti. Şimdi de diğer firmalar ile anlaşma yapmaya çalışıyor. Yapılacak olan bu çalışmanın pek çok ayrıcalığı yer alıyor olacak.

Firma, Windows ile kendi mobil işletim sisteminin bir arada iletişim kurmasını sağlamak adına bu çalışmayı yaparken CES 2022 etkinliğinde de bu konuya değinmiş oldu. Ortaya çıkacak olan sistem hakkında bazı örnekler vermek gerekirse örneğin kullanıcılar telefondan gelen bir mesajı bilgisayarda görebilecek. Bu şekilde mobil ve masaüstü arasında bir bağlantı sağlanacak. Bir diğer örnek ise mobil cihazdaki fotoğraf ve videolara masaüstü üzerinden hızlı bir şekilde ulaşmak olarak açıklanabilir. Bir kullanıcı telefonundan çektiği bir fotoğrafı hemen masaüstüne alabilecek.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap