1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. Android Q Hakkında Detaylar Belli Oldu

Android Q Hakkında Detaylar Belli Oldu

Android Q Hakkında Detaylar Belli Oldu

Android’in en yeni sürümü olan Android Q hakkında bazı bilgiler belli oldu. Ortaya çıkan görsel ve videolarda yeni Android sürümünün eski sürümlerle benzer özellikler taşıdığı görülüyor. Android 10 (Q) ismiyle anılan yeni sürüm yakında cihazlarda kullanılabilir durumda olacak.

Android 9 Pie daha üç ay önce kullanıma alınmışken yeni bir Android sürümü daha kendisinden söz ettirdi. Google’a yakın kaynakların aktardığı bilgilerde yeni sürüm hakkında fikir verici bazı veriler ortaya çıktı. Sürümde çokça beklenen karanlık mod özelliği olacak. Uygulamalardaki kullanıcı verilerinin güvenliği ile ilgili de yardımcı özellikler sürüm ile birlikte kullanıcılara ulaşacak.

Parfum Mekani TR

Android Q’da uygulamaların kullanım ve kullanım dışı hareketleri de takip edilebilecek. Bu takip sayesinde de uygulamaların davranışları, hangi verileri kullandığı gibi bilgiler izlenebilecek. Bu özellikle birlikte Android kullanıcıların daha fazla güvende hissetmesi amaçlanıyor.

Aşağıdaki videoda Android Q hakkında bilgileri inceleyen videoyu izleyebilirsiniz.

Kaynak: CNET

Bir önceki makalemiz olan Clash Of Clans Nasıl Bir Oyun? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Yorum Yap