1. Ana Sayfa
  2. Android

Android uygulaması çökme sorunu çözüldü

Android uygulaması çökme sorunu çözüldü
0

Son zamanlarda Android uygulaması çökme sorunu kullanıcılar tarafından rapor ediliyor. Bu gibi sorunların varlığını Google doğruladı ve bir güncelleme yayınladı.

Android işletim sistemi, gelişmeye devam eden bir yazılım olsa da firmanın ilerleyen zamanlarda yeni bir ekosisteme sahip işletim sistemine geçmesi planlanıyor. Şu anda yeni çıkan güncellemeler ile gelişen Android zaman zaman sorunlar ile baş başa kalabiliyor. Bu sorunlardan birisi de kullanıcıların yakın zamanda yaşamaya başladığı uygulama çökme sorunu oldu.

Adobe telif konusunda ilginç bir olaya imza attı

Android uygulaması çökme sorunu giderildi

Google’ın geliştirmiş olduğu Android işletim sistemi, son zamanlarda ciddi bir sorun ile karşı karşıya kaldı. Bazı kullanıcılar bir uygulamada gezerken uygulamanın bir anda çökmesi sorunu ile karşılaşmış olabilir. Bu sorun kısa sürede birçok site üzerinde rapor edildi. Google kısa süre sonra raporları fark edince hemen araştırma yapmaya başladı.

Android uygulaması çökme sorunu

Google tarafından yapılan araştırma sonucunda sorunun WebView güncellemesinden kaynaklı olduğu tespit edildi. WebView, Android işletim sisteminin bir uygulaması olarak yer alıyor. Web görüntüleme amacıyla bu uygulama kullanılıyor. Uygulamaların çökme sorunu da WebView uygulamasının tetiklenmesi ile ilgili olabilir.

Yaşanan bu sorunun çözümü güncellemeyi kaldırmak olsa da Google, kısa süre içerisinde WebView güncellemesi yayınlayarak bu sorunu çözdüğünü belirtiyor. Eğer buna rağmen sorun halen çözülmezse Android kullanıcılarının yapması gereken işlem WebView güncellemelerini tamamen kaldırmak. Bu sayede sorun çözülmüş olmakta.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap