Android yenilikleri duyuruldu

Android yenilikleri pek çok kullanıcının merak ettiği bir husus haline geldi. Önümüzdeki dönemde Android pek çok yeniliğe kavuşmuş olacak.

Google tarafından 2008 yılından beri geliştirilen Android, günümüzde Android 12 sürümü ile karşımıza çıkıyor. Her geçen sürümde daha iyi hale gelen bu platform, şimdi de yeni güncelleme hazırlıklarına girmiş durumda. Bu yeniliklerden bazıları hayata girmişken bazıları önümüzdeki dönemlerde girmeye başlayacak. Google, özellikle hayat kolaylaştıran yeniliklere ağırlık veriyor.

iQOO Neo 6 özellikleri açıklandı

Yeni Android yenilikleri açıklandı

Android işletim sistemine gelecek olan yeniliklerden birisi Google Fotoğraflar ile ilgili. Google Fotoğraflar, günümüzün en çok kullanılan fotoğraf ve video yedekleme hizmetlerinden birisi. Kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği bu uygulamanın özellikleri arasına bir yenisi daha ekleniyor. Artık kullanıcılar Anılar özelliği ile birlikte nostalji yaşayabilecek, eski anılarını yeniden isimlendirebilecek. Yapılan güncellemelerden birisi de Android Auto ile ilgili oldu. Artık cihaz bağlandığında özellik otomatik açılıyor. Ayrıca uyumlu araçlar ile birlikte araç çalıştırma ve kilit sistemi gibi özellikler de kullanılabiliyor.

Related Post

Android işletim sistemine eklenecek bir diğer yenilik widget olarak adlandırılan araçlar. Bunlardan birisi Google Play Kitaplar ile birlikte artık kitaplara kolay erişim olurken diğeri YouTube Müzik aracı ile birlikte müzikleri hızlıca kontrol etme sistemi. Uzun süre kullanılmayan bir uygulamanın izinlerinin bir süre sonra otomatik sıfırlanması özelliğine de yer veren firma, aile zili özelliği ile de kullanıcılarını mutlu ediyor. Bu özellik ile birlikte aile planlaması rahatlıkla yapılabiliyor, plana göre aile üyeleri bildirim alabiliyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.