1. Ana Sayfa
  2. Mobil Teknoloji

Apple gizlilik gözlüğü üretebilir, işte özellikleri

Apple gizlilik gözlüğü üretebilir, işte özellikleri
0

Apple gizlilik gözlüğü geliştirmeye başlamış olabilir. Ortaya çıkan bir patent olayı yeni bir haberi gündeme getirmiş bulunuyor.

Apple, son zamanlarda sanal gerçeklik ve otomotiv sektöründe adım atmaya çalışırken şimdi de firmanın yeni bir ürün üzerinde uğraştığı görüldü. Gizlilik gözlüğü olarak açıklanan bu ürünün patentinin alındığı yer alan bilgiler arasında bulunuyor.

Elektrikli araçlara geçiş hakkında firmalardan önemli karar

Apple gizlilik gözlüğü özellikleri

Apple, almış olduğu yeni bir karar ile beraber gizlilik gözlüğünü piyasaya sunmaya hazırlanıyor olabilir. Şirketin aldığı bir patentte dikkat çeken detay firmanın böyle bir ürün geliştirebileceği olmakta. Gizlilik gözlüğü ismiyle alınan bu patent, Apple kullanıcılarının gizliliğine daha fazla ağırlık vermek için yer alıyor. Özel durumlar dışında kimsenin verilerini kurumlara paylaşmayan Apple, gizliliği daha da arttıran bu gözlük ile birlikte ekran ve gözlük teknolojisini bir adım öteye taşıyor.

Apple gizlilik gözlüğü

Eğer telefon ile vakit geçirirken çevrenizdekilerin dikkatini çekiyorsanız ve sizin telefonunuzu gözetliyor ise rahatsız olmuş olabilirsiniz. Bu gibi durumlara önlem almak için yeni bir ürün geliştiren Apple, gizlilik gözlüğüyle birlikte ekrana bakıldığında ekranın görünebildiği fakat gözlüksüz bir şekilde görünemediği bir ürün geliştirme peşinde. Apple’ın geliştireceği tahmin edilen bu teknolojiye ek olarak arttırılmış gerçeklik teknolojisinde de bu özelliğin yer alacağı söylenenler arasında.

Bu özellik için her gözlüğün benzersiz bir kimliğe sahip olması bekleniyor. Eğer aynı gözlükten başkası alıp ekranı görürse bu durum oldukça basit olabilir. Zaten buna benzer bir filtreli gözlük teknolojisi bulunuyor. Bundan dolayı Apple’ın arttırılmış gerçekliği kullanarak gözlüğün kimliğine göre ekranı göstereceği tahmin ediliyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap