Apple homeOS işletim sistemi ortaya çıktı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Apple homeOS

Apple homeOS işletim sistemi bir iş ilanıyla birlikte tekrardan gündeme geldi. Paylaşılan iş ilanında homeOS işletim sisteminin ismi geçiyor.

Apple firması son zamanlarda yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Henüz net bir bilgi verilmese dahi ev ortamına yönelik bir cihazın geliştirildiği ortaya çıktı. Haziran ayında yayınlanan bir iş ilanında homeOS işletim sistemiyle ilgili bir ibare yer alıyordu. Kullanıcılar bunu fark ettiğinde ev ortamında kullanılacak yeni bir işletim sisteminin çıkacağını düşünmeye başlamıştı. Yeni yayınlanan bir iş ilanında olay tekrardan gündeme geldi.

Moto G51 5G özellikleri ve fiyatı duyuruldu

Apple homeOS hakkında bazı detaylar görüldü

Apple, yeni bir iş ilanında aynı işletim sisteminin ismini tekrar kullandı. Yayınlanan iş ilanı ile birlikte Apple’ın halen böyle bir proje üzerinde çalıştığı görüldü. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan iş ilanında Apple genelinde sistem mühendisleri ile birlikte işletim sistemlerinin iç işleyişinin keşfedileceği açıklanıyordu. Bununla birlikte homeOS işletim sistemine de yer verilmişti. Yeni yayınlanan ilanda da aynı durumun yer alması yeni bir cihazın geleceğini ortaya koydu.

Apple homeOS

Henüz bu işletim sisteminin nasıl bir şey olacağı açıklanmadı fakat bazı kullanıcılar bu cihazın Apple’ın hoparlörüne benzer tasarıma sahip olacağını tahmin ediyor. Apple, yeni işletim sistemiyle birlikte ev kullanıcılarına yönelik bir hizmet sunmaya başlayabilir. Cihaz, sesli komut ile çalışabilir ve bazı işlevleri gerçekleştirebilir. Cihazın ne zaman duyurulacağı bilinmiyor fakat 2022 yılı içerisinde Apple’ın yapacağı bir lansmanda tanıtılması bekleniyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.