1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Apple İndirim Uygulamak İçin Hazırlanıyor

Apple İndirim Uygulamak İçin Hazırlanıyor
0

Apple’ın sahibi olduğu Apple Music, piyasada rakiplerinden bir adım önde olmak adına son dönem de birkaç girişimde bulundu.

Online müzik piyasasında rekabet her geçen gün kızışıyor ve buna karşın firmalar da kendilerini bu rekabet yarışında ön plana çıkarmanın yollarını arıyor. Bu şirketler arasında lider markalardan biri olan Apple, “Apple Music” abonelik ücretlerinde indirime giderek bu piyasada zirveye oturmayı hedefliyor.

Ulaştığımız bir takım bilgiye göre Apple Music, abonelik fiyatlarında yüzde 20 gibi bir indirim uygulayacak. Bu indirimin ardından 9.99$ olan abonelik fiyatı 7.99$ gibi bir rakama inecek, aile aboneliği ise 14.99$’dan 12.99$ seviyesine inecek. Tahminlere göre bu indirimin en büyük sebeplerinden biri ise piyasaya yeni çıkan Amazon Music Unlimited firmasının aylık 4$ gibi küçük bir ücret karşılığı abonelere hizmet vermesi. Bu ucuz fiyatta haliyle piyasadaki dengeleri bozarak Apple’ın müşteri kaybetmesine sebep olmuş ki Apple buna sessiz kalamadı. Diğer bir yandan piyasadaki en büyük rakip Spotify da 40 milyon ücretli aboneye ulaştı.

Apple Music piyasada zirveye çıkabilmek için bakalım daha ne tür hamleler yapacak. Sanırım bu rekabet en çok bizleri olumlu etkileyecek.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap