1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Apple iOS 11.4.1 Güncellemesini Yayınladı

Apple iOS 11.4.1 Güncellemesini Yayınladı

Apple iOS 11.4.1 Güncellemesini Yayınladı

Teknoloji devi Apple iPhone ve iPadler’in kullandığı iOS için iOS 11.4.1 güncellemesini yayınladı.

Apple işletim sistemlerine ait güncellemeleri tek seferde duyurdu. Apple iOS 11.4.1, watchOS 4.3.2 ve tvOS 11.4.1 güncellemelerini yayınladı. Bu güncellemeler iPhone, iPad, AppleTV, AppleWatch cihazlarda kullanılan sistemlere ait.

Bu güncellemeleri yapmak için tek gereken şey Ayarlar’dan sistem güncelleme kısmına gitmek. Orada sizi yeni sürüme ait bir bilgilendirme yazısı çıkacak. Apple her güncelleme kurulumundan önce kullanıcılarına yeni sürümün neler içerdiğini bildiriyor.

iOS 11.4.1 güncellemesini iPhone 5S’ ve üstü her model alacak. Eğer cihazınız önceden iOS 11 kurulmuşsa bu güncellemeyi alacaksınız.

iOS 11.4.1 güncellemesi neler yeni?

Apple bu güncelleme ile birlikte ufak değişiklikler yaptı. Güncelleme ile birlikte tespit edilen güvenlik açıkları kapatıldı. Ayrıca son zamanlarda AirPods kullanıcılarının şikayet ettiği bir sorun da giderildi. AirPods kullanıcıları cihazlarının son konumunu iPhone’umu Bul uygulamasından aradıklarında bulamıyorlardı. Apple bu geri bildirimi es geçmedi ve iOS 11.4.1 güncellemesi ile birlikte bu sorun ortadan kalktı. Bazı AirPods kullanıcıları cihazlarını kaybettiğini ve bu yaşanan aksaklık nedeniyle AirPods’larını bulamadıklarını Apple’a bildirmişti.

Ayrıca iPhone üzerinde bulunan Mail uygulamasına da güncelleme geldi. Gelen güncelleme ile birlikte Mail uygulamasına bağladığımız Google, Yandex, Hotmail vb. mail sistemleri iPhone üzerinde daha kararlı ve güvenli çalışacak.

iPhone 6S’te iOS 11.4.1 güncellemesi bilgi ekranı

Yazar Hakkında

Merhaba ben Hasan. İstanbul'da yaşıyorum. Yazılımlar, donanımlar, savunma sanayii vb. ilgi alanlarım arasında bulunuyor. Yeni teknolojiler üzerinde araştırma yapmayı seviyorum. Bu araştırmalar sonucunda da size yazılarımı ulaştırıyorum. Açık kaynaklı yazılımları kullanmayı seviyorum.

Yorum Yap