1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Apple öğrencilere programlama dersleri vermeye başlıyor

Apple öğrencilere programlama dersleri vermeye başlıyor
0

Dünya’nın en büyük şirketler listesinde başı çeken Apple, üniversite öğrencilerine yönelik eğitim programı başlattı. Program kapsamında öğrencilere programlama eğitimi verilecek ve öğrenciler kendi başlarına uygulamalar geliştirecek.

Apple eğitim programı hakkında yaptığı açıklamada öğrencilerin, Apple‘ın kullandığı yazılım dili ‘Swift’i öğreneceklerini duyurdu. Öğrenciler, Swift ile bilrlikte iOS‘ta uygulama geliştirme kabiliyeti kazanacak.

ABD’de gerçekleştirecek eğitim programının 6 ön lisans eğitimi veren okulu kapsadığı, bu okullarda ise 500 bin civarında öğrenci bulunduğu öğrenildi. Apple 500 bin öğrencinin eğitimi için özel müfredat hazırladı.

Apple‘ın üst yöneticisi Tim Cook da yaptığı açıklamada geleceğin yükselen sektörlerinden birinin de yazılım dünyası olduğunu belirterek bu tür çalışmaların da Amerikan ekonomisine katkıda bulunduğunu söyledi.

Apple bu zamana kadar ABD çapında 1 milyon 500 bin kişiye programlama eğitimi verdi. Bu eğitimlerle birlikte Apple kullanım ağı genişliyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap