1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple tehdit haberleriyle gündemde

Apple tehdit haberleriyle gündemde
0

Apple tehdit haberleri ile gündeme düştü. Yaşanan olaya göre Apple ve Facebook arasında meydana gelen bir olay haberlere yansıdı.

Apple, zaman zaman diğer şirketlerle sorun yaşayabiliyor. Yaşanan bu sorun bazen kısa sürede çözülürken bazen daha da büyüyebiliyor. Örneğin Apple ve Epic Games arasında geçen bir olay davaya kadar ilerlemişti. Ortaya düşen yeni bir olaya göre Apple’ın Facebook’u tehdit ettiği belirtildi.

Twitter bitcoin desteğine kavuşuyor, detaylar açıklandı

Apple tehdit haberleri ile gündeme düştü

Daha önce ortaya çıkan bir haberde Facebook’un Instagram benzeri bir uygulama üzerinden köle satışı yaptığı belirtilmişti. Yaşanan bu olay hem dünya gündemine oturmuş hem de Apple’ın da radarına takılmıştı. Yaşanan bu olayın sonucunda Amerika Birleşik Devletleri’nde sert eleştirilere maruz kalan Facebook, pek çok kişi tarafından da eleştirilmişti.

Facebook ile ilgili açıklama yapan Time derginin sahibi Marc Benioff, sosyal medyanın gücünü vurgulayarak bu sektörün güvensizlik aşıladığını belirtti. Sözlerine devam eden Benioff, Facebook’un bölünmesi gerektiğini açıklarken ABD Kongresini bu konu ile uğraşmak için göreve çağırdı.

Apple tehdit

Bu olayların ardından ortaya çıkan yeni bir bilgi Apple ile Facebook arasında geçen bir münakaşayı gün yüzüne çıkardı. Yapılan açıklamaya göre Apple, Facebook’un köle satışı olayını öğrendikten sonra yetkililer ile iletişime geçerek bir uyarıda bulundu. Yapılan uyarıya göre Facebook’un bu tür hareketlere devam ettiği takdirde uygulamaların mağazadan çıkarılabileceği söylendi. Google’ın da bu konuda bir çalışma yaptığı belirtilse de Google’ın uyarı verip vermediği konusunda bir bilgi paylaşılmadı.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap