Apple Watch sağlık sorunu olan hemşireyi kurtardı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Apple Watch sağlık

Apple Watch sağlık sorunu bulunan bir hemşireyi kurtararak sağlığına kavuşmasını sağladı. Yaşanan bu olay kısa sürede gündeme düştü.

Teknoloji, doğru kullanıldığında oldukça faydalı olabiliyor. Günümüzde artık dijitalleşmenin de etkisiyle birlikte sağlık konusunda da pek çok gelişmeler yapıldı. Yapılan bu gelişmeler ile birlikte insanlar hem sağlığını takip edebiliyor hem de teknolojiyi farklı alanlarda kullanabiliyor. Yaşanan bir örnek teknolojinin ne kadar faydalı olabileceğini bir kez daha göstermiş oldu.

Apple Watch sağlık sorunu olan kişinin sağlığına kavuşmasını sağladı

Apple Watch, ülkemizde her ne kadar yüksek fiyata sahip olsa da gelişmiş ülkelerde daha uygun fiyata satın alınabiliyor. Kola takılan akıllı saat, sağlık özelliklerine de sahip olmasıyla kişiye yardımcı olabiliyor. Örneğin Apple Watch, kalp hızını ölçebiliyor. Bu da kişinin sağlığını öğrenmesine vesile oluyor. Apple Watch kan basıncı ölçme, EKG çekme ve kandaki oksijen seviyesini öğrenme gibi daha birçok özelliğe sahip.

Apple Watch sağlık

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan bir pratisyen hemşire, haftada en az 5 gün çalışıyor. Bir gün evinde oturan Patti Sohn, akıllı saatinden bir uyarı geldiğini görüyor ve uyarıyı incelediğinde kalp atışı hızının dakikada 40 ve altında olduğunu görüyor. Normalde yetişkin bir insanın kalbi dakikada 60 ile 100 arası atıyor. Sporcuların kalp atış hızı ise kapasiteleri geniş olduğu için 60’ın altına düşebiliyor.

Pratisyen hemşire Patti Sohn, yaşadığı bu olayın ardından hastaneye başvurup bazı testler yaptırdı. Tekrardan aynı durumu yaşayan hemşirenin kalbine kalp pili takıldı ve sorun bu şekilde çözülüş oldu. Kısacası akıllı saatte yer alan tıbbi özelliklerin hayat kurtardığı görülüyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.