Apple Watch Series 7 özellikleri ve fiyatı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Apple Watch Series 7 özellikleri

Apple Watch Series 7 özellikleri ve fiyatıyla birlikte kullanıcılara duyuruldu. Yeni model sunduğu pek çok yenilik ile ön plana çıkıyor.

Apple, sunduğu yeni model akıllı saati ile birlikte bugüne kadarki en büyük ve en gelişmiş ekrana sahip modelini duyurdu. Çeşitli sağlık inovasyonlarına yer veren bu model, yalnızca saat sunmuyor, aynı zamanda telefon ekranına benzerliği ile telefon kullanırcasına bir deneyim sunuyor.

Instagram’a Yeni Bir “Akış” Özellik Geliyor

Apple Watch Series 7 özellikleri

Suya dayanıklı bir model olan Apple Watch Series 7 5 farklı renk ile karşımıza çıkıyor. Alüminyum kasaya sahip olan modelin renkleri arasında yeşil, mavi, kırmızı, beyaz ve gri yer alıyor. Apple Watch Series 7 için daha büyük ekrana sahip olması amacıyla firma, saatin boyutunu değiştirmeden ekranı genişleterek böyle bir güncelleme yaptı. Hep açık Retina ekrana sahip olan akıllı saat, saat ve aktivite gibi bazı bilgileri gösteriyor. Büyük ekrana sahip olmasıyla kullanım kolaylığı sunan Apple, parmaklar ile dokunmayı rahat bir hale getirmiş durumda.

Ekranların büyüklüğü bakımından aynı anda birden fazla şeyi incelemenin mümkün olduğu bu ekran çatlamaya ve toza dayanıklı bir yapıya sahip. Çeşitli sağlık özelliklerine de ağırlık veren Apple Watch Series 7 ile birlikte kandaki oksijen düzeyini ölçme, EKG çekme, kalp atış hızını kontrol etme ve uyku izleme gibi birçok özellik yer almakta.

Apple Watch Series 7 özellikleri

Apple Watch Series 7 ile birlikte dikkat çeken özelliklerden birisi şarjın hızlı bir şekilde gerçekleşiyor olması. Bir önceki nesile göre %33 daha hızlı şarj olan model, saatlerce kullanılabiliyor. Müzik ve podcast gibi özelliklerin dahi kullanılabildiği bu model ile birlikte mesajları incelemek, arama yapmak, mesaj göndermek ve uçak bileti almak gibi çeşitli işlemler yapılabiliyor.

Apple Watch Series 7 özellikleri arasında Siri uygulamasına komut verme de bulunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Siri ile iletişime geçerek ondan yardım isteyebiliyor. Apple Watch Series 7 ile birlikte klavye kullanmak dahi mümkün olurken yeni akıllı saat modeli, iPhone 13’ün minik hali gibi duruyor. Modelin ne zaman çıkacağı hakkında net bir tarih bulunmuyor fakat sonbahar bitmeden ürünün piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fiyat ise 399 dolar olarak açıklandı.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.