Aquapark.io Nasıl Bir Oyun?

Yaz ve Havuz Temalı Aquapark.io serinliğiyle geldi!

Aquapark.io ünlü, basit ama eğlenceli mobil oyunlar geliştiren oyun stüdyosu VOODOO tarafından geliştirilmiş çok oyunculu olarak oynanan bir yarış oyunudur. Sadece Google Play Store üzerinde 10 Milyondan fazla indirilmiştir.

VOODOO stüdyosunu biliyorsunuzdur, bilmiyor da olabilirsiniz: iOS Ve Android için basit fakat eğlenceli oyunlar geliştiren, geliştirdiği oyunlar da çoğunlukla tutan ve on milyonlarca indirilen, oyunlarındaki reklamlardan para kazanan bir oyun stüdyosu. VOODOO bu sefer karşımıza bir Aquapark temalı yarış oyunu ile çıkıyor.

Oyunda amaç Aquapark kaydırağında gerçek oyuncular ile (*) yarışarak havuza ilk düşen olmaktır. Kaydırakta çok kıvrımlı ve uzundur. Kaydırak boyunca da engeller, boostlar vs. vardır ve kaydırağın üzerinden fırlayıp kestirme yaparak ileriye gidebilir, diğer oyuncuların yanına gelip onlara vurarak onları fırlatabilirsiniz. Oyuncuları fırlattıkça, yarışta öne geçtikçe para kazanırsınız ve bunlarla yeni haritalar ve karakterleri açabilirsiniz.

Oldukça zevkli olan yaz ve havuz temalı bu oyunda Aquapark’ın tadını çıkarın!

(*) Gerçekten Multiplayer Mı?

Oyunun yapımcıları olan VOODOO stüdyosu tarafından oyunun gerçek oyuncular ile oynandığı iddia ediliyor. Şimdi söyleyeceklerimiz bu oyunun 10 milyondan fazla olan oyuncusunun hayallerini yıkabilir fakat bu oyun aslında tek kişilik.  Oyuncu zannettiğiniz karakterler ise aslında bot. Sebepleri ise şu:

Bekleme: Ana Menüde sizin önünüzde bir kaç kişi daha beliriyor ve oyunu başlatır başlatmaz bunlar da anında yarışmaya başlıyor.

Oyuncu İsimleri ve ülkeleri: Oyuncu İsimleri gerçekçi değil, isimler yazım kurallarına uyarak yazılmış ve cümlelerden ibaret. Mr.Fabulous, IamBest, Demon, vs gibi gerçekçi olmayan isimler var

Ayrıca isimlerin yanındaki ülke bayraklarında genellikle ermenistan bayrağı var. Bunun sebebini de bilmiyoruz.

Birincilik: 10 sefere yakın oynadım, kendim düştüklerim hariç hiç kimse beni ittirmedi ve her seferinde birinci oldum. Çünkü sözde oyuncular çok kötü oynuyorlar. Bu da şüphe çekiyor.

İnternet: İnternet kapalıyken dahi oyunu rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Bundan sonra eminim ki yarışmacıların bot olduğundan emin olmuşsunuzdur.

Evet hayalleriniz yıkıldı biliyorum. Ama yine de eğlenceli bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

Bir önceki makalemiz olan 6 ₺'lik Oyun Ücretsiz Oldu başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Rhinohorn:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.