1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. ASUS ROG, E-Spor Turnuvalarına Sponsor Oldu

ASUS ROG, E-Spor Turnuvalarına Sponsor Oldu

ASUS ROG, E-Spor Turnuvalarına Sponsor Oldu

ASUS ROG, ESPN ve EXP e-spor turnuvalarına sponsor olarak donanımsal anlamda destek vereceğini duyurdu.


ASUS ROG, ESPN ve EXP e-spor turnuvaları için resmi donanım sponsoru olarak işbirliği yaptığını duyurdu. ASUS ROG, bu turnuvalara oyuncu ekipmanları desteği sağlayacak. ROG ekibi, bu konuda turnuvalara sponsor olarak e-spor odaklı donanım geliştirmenin önemini vurguluyor. E-spor yarışmacıları ise bu kapsamda size mükemmel bir deneyim yaşatacak ROG Strix GL12CX masaüstü bilgisayarlarda ve yüksek hızda yenileme hızı ile ROG Swift PG248Q monitörler üzerinde mücadele edecek.

 

Ne Zaman? Ödüller Neler?

EXP yaz turnuvaları 11 Temmuz 2019’da Pro-Am Apex Legends Exhibition ile başladı. Devamında ise 2-3 Ağustos 2019’da X Games Minneapolis’te düzenlenecek EXP Invitational – Apex Legends turnuvası yer alacak. Dünyanın en iyi 20 Apex Legends takımı, 150.000 $ değerinde olan ödül havuzundan kendilerine pay almaya çalışacak. Ayrıca bu turnuvaları dijital platformlardan takip edebileceksiniz.

Aliexpress TR

“ROG, Oyunculara Mükemmel Bir An Yaşatacak!”

ESPN iş geliştirme direktörü Kevin Lopes, ROG gibi bir sponsora sahip oldukları için heyecanlı olduklarını, birlikte oyunculara yüksek performans ve kaliteli bir deneyim sunacaklarını, diğer turnuvalarda da bunun sürdürüleceğini belirtiyor. Oyun sistemleri grubu global pazarlama müdürü Vivian Lien ise bu konuda donanımların kalite ve mükemmelliğinden bahsederek oyuncuların konforunu düşündüklerini belirtti. Ayrıca bunu test etmek ve kendilerini geliştirmek için e-spor turnuvalarının güzel bir yer olduğunu da belirtiyor.

 

Sistemler Nasıl?

E-spor turnuvaları, ROG oyuncu ekipmanları ile şenlenecek. Oyunculara kaliteyi yaşatmak isteyen ASUS ROG ekibi, en kaliteli şekilde turnuvalar için ekipmanları hazırladı. Fabrikada iken hız aşırtması yapılan sıvı soğutmalı Strix GL12CX bilgisayarlar yarışmacılara keyifli anlar sunacak. Turnuva maçları için geliştirilen ürünün kasasında gizli bir SSD yuvası bulunuyor. Bilgisayarı yeniden başlatmadan buradaki SSD’yi değiştirmek mümkün. Oyuncular kendi oyun ve profillerini SSD’lerde sakladığından bu özellik turnuvalar için önemli bir adım olacak. Nvidia GeForce GTX 2070 ekran kartı oyunculara mükemmel bir oyun keyfi sunacak. Yorumcular ve oyun yayıncıları ise Nvidia GeForce GTX 2070 ekran kartı, M2 SSD, 32 GB RAM, 9. nesil Intel Core işlemciler ile izleyicilere kaliteli bir hizmet sunacak.

Bir önceki makalemiz olan Minecraft Earth Duyuruldu başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap