Bazı Havalı RimWorld Modları! PART 1

Bu yazımızda bazı havalı RimWorld modlarını derledik!

RimWorld Nedir?

RimWorld Sci-Fi bir RolePlay ve Koloni kurma oyunudur. Amacınız düştüğünüz gezegende bir koloni kurup, o sırada da araştırmalar yaparak bir uzay aracı geliştirip, eve geri dönmektir. Tabi bu bu kadar basit değildir. Bu sırada pek çok tehdit ile karşılaşacaksınız, saldırılar, kazalar, hastalıklar vs. Ayrıca oyun çok detaylı ve her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Bir yırtıcı hayvan saldırısında karakterinizin bacağı kopabiliyor ve tedavi etmezseniz enfeksiyon kapabiliyor. Bunun gibi şeyler var.

Bilmeyenler için RimWorld’ü kısaca anlattık. Sitemizde RimWorld incelemesini bulabilirsiniz. Şimdi Modlara geçelim.

(Bu arada bu modların hepsini Steam Workshop’ten bulabilirsiniz.)

Pawns Are Capable

Modsuz RimWorld’de insanlar bazı işleri yapamıyor. Silah tutma, Ateş söndürme, bina yapma, hatta eşya taşıma gibi. Fakat bu modla karakterleriniz “yapamaz” yerine “nefret ediyor” olur. Yani yapar ama nefret ederek yapar ve Mood’una yansır. Tabi siz sağ tık ile zorla yaptırtmadıkça veya o göreve atamadıkça yapmazlar ve mood’larına yansımaz.

Color Coded Mood Bar

Üstte karakterlerinizin mood’unu gösteren barları renkli yapıyor. Tabi bu renk random değil: Mood’una göre. Yeşil en iyi, Kırmızı en kötü.

Prisoner Harvesting

Normalde RimWorld’de bir esirinizin organını çaldığınız zaman kolonistleriniz “biz nasıl böyle bir şey yaptık?” gibisinden düşüncelere kapılıp üzülüyorlar yani mood’ları düşüyor. Fakat bu mod ile bu durum ortadan kalkıyor.

Dual Wield

2 Silahı birden taşımanızı sağlayan bir moddur. İki tabancayı birden taşıyabilir, veya hem tüfek hem de bıçak alıp süngülü tüfek gibi kullanabilirsiniz.

Prisoner Arena

Bu mod ile kendi belirleyeceğiniz bir alanda esirlerinizi dövüştürebiliyorsunuz. Naralar atıp birbirlerini galeyana da getirebiliyorlar. Ayrıca silah alıp birbirlerine de sıkabiliyorlar. Mod sürekli güncelleniyor ve ileride bahis sistemi de geleceği söyleniyor.

Tanıtımımız şimdilik bu kadar.  PART 2’de görüşmek üzere!

Bir önceki makalemiz olan Ok Yiyen Adamı iPhone Kurtardı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Rhinohorn :

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.