Bellek fiyatları hakkında önemli bir haber ortaya çıktı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Bellek fiyatları

Bellek fiyatları ile ilgili önemli bir gelişme yaşanıyor. Ortaya çıkan rapora göre bellek fiyatlarında yaşanacak olan değişim açıklandı.

Koronavirüs salgını öncesinde günümüze göre daha uygun olan teknoloji ürünlerinin fiyatları, koronavirüs salgını sonrasında yalnızca döviz kurundan dolayı değil aynı zamanda yaşanan çip krizinden ötürü de artışa geçti. Küresel iklim değişikliği ve artan talep, arz ve talep dengesizliğini doğurdu. Bununla birlikte talebe yetişemeyen üretici, ürünlere zam yapmak zorunda kaldı. Özellikle ekran kartlarında ciddi bir fiyat artışı görülürken belleklerde de bir miktar fiyat artışı yaşanmış durumda.

Apple tehdit haberleriyle gündemde

Bellek fiyatları düşüşe geçebilir

Bellek fiyatlarında son zamanlarda yaşanan ciddi artış pek çok kişiyi etkileyen bir durum olmuştu. Bazıları yaşanan bu artışın bütçeyi aşmasından ötürü değişiklikler yapmak zorunda dahi kalmıştı. Yeni açıklanan bir raporda bellek fiyatlarının düşüş yaşayacağını gösteriyor. Yayınlanan raporu incelediğimizde raporda RAM güncellemek isteyenlerin gelecekte daha uygun fiyata bunu gerçekleştirebileceğini söylüyor.

Bellek fiyatları

Yeni bilgisayar toplamak isteyenler veya bilgisayarını yükseltmek isteyenler için raporda özellikle DRAM ve NAND flash bellek fiyatlarının düşeceği geçiyor. Birkaç ay içerisinde gerçekleşmesi beklenen bu olayın tam olarak ne zaman gerçekleşeceği hakkında bir bilgi yer almıyor. 2020 ve 2021 yılında yaşanan çip krizi sebebiyle dünyada üretim kapasitelerinde artış meydana geldi. Yaşanan bu artış ile birlikte talebin yeterince karşılandığını belirten rapor, ilerleyen aylarda fazla arz oluşacağı bilgisini paylaştı.

Oluşacak olan RAM bolluğu sebebiyle önümüzdeki aylarda düşüş bekleniyor. Arzın yani üretimin oldukça fazla olduğunu vurgulayan rapor, ciddi bir şekilde fiyat indirimi olabileceğinden söz ediyor. Bu da sistem toplamak veya geliştirmek isteyen kullanıcılar için olumlu bir gelişme anlamına geliyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Kategoriler: DonanımTeknoloji

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.