1. Ana Sayfa
  2. Bilim ve Uzay

Bilim Adamları Ortaya Yeni Bir Teori Attı: Aslında Evren Yok!

Bilim Adamları Ortaya Yeni Bir Teori Attı:  Aslında Evren Yok!
1

CERN‘DE Tanrı Parçacığı olarak bilinen Higgs Bozonu‘nun araştırıldığı 10 milyar dolarlık deneylerin değerlendiren bilim adamları,” Aslında evren yok ya da hiç olmamalıydı” dedi

Kainatın sırlarına ışık tutacak 10 milyar dolarlık CERN araştırmasında elde edilen bulgular bilim adamlarını şaşırttı. Dünyanın en büyük parçacık hızladırıcısında evrenin oluşmasına neden olan Tanrı parçacığı Higgs Bozonu’nu araştıran bilim adamları elde edilen verilerden yola çıkarak, “Aslında evren yok, en azından hiç olmamalıydı” görüşünde birleşti.
CERN’deki verileri değerlendiren Avustralyalı uzay bilimleri fizikçisi Dr. Alan Duffy, “Yeni keşfe göre Higgs Bozonu parçacıkları Büyük Patlama’nın hemen ardından söndü” dedi. Bunun teoride kabul edilemez bir tahmin olduğunu kaydeden uzmanlar “Higgs Bozonu hemen sönseydi kainat olmayacaktı yani ne dünya ne evren ne de insan olacaktı” açıklamasını yaptı. Dünyanın en pahalı deneyinin verileri fizikteki her şey için geçerli olan denklem teorisine de ters. Bilim adamları yine de verilerde bir şeylerin eksik kalmış olabileceği ihtimalini de gözardı etmiyor.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Baba akü yok gibi olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.