1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Bitcoin Değeri Son 2 yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin Değeri Son 2 yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı
0

Uyuşturucu ticareti  ve yasa dışı işlemlerde kullanıldığına dair söylentilerden sonra Bazı devletler Bitcoin kullanımını engellemek için harekete geçmişti.

Üstelik bu aralar Bitcoin’in popülaritesini kaybettiği düşünülürken, dijital para birimi son dört günde %21 değer kazandı. En büyük dijital para borsalarından biri olan Bitfinex’te değeri 547 dolara yükselen dijital para biriminin değeri, son 21 ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Bu hızlı artışın nedeni tam olarak çözülebilmiş değil ancak Çin’de bir çok insanın bit para birimine yöneldiği söyleniyor. Bu yönelmenin sebebi ise Çin’in ekonomik yapısının dalgalanmaya başlamış olması olabileceği ve insanların Çin’de bir devalüasyon beklentisi içinde olmaları olabilir.

Üstelik Bitcoin Core adı verilen proje ile dijital para biriminin geleceğinin garanti altına alınması bekleniyor. Öte yandan, para transferini saniyeler bazına indiren Lightning ağının duyurulması da Bitcoin’e olan ilginin yeniden artacağını işaret ediyor, bu da yatırımcıların Bitcoin’e yönelmesinin önemli bir neden olarak kabul edilebilir.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap