Bitcoin şehri inşa ediliyor

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Bitcoin şehri

Bitcoin şehri kuruluyor. Dünyada ilk kez bitcoini resmî para birimi olarak kabul eden ülke dev bir projeye atılıyor. Tam 1 milyar dolarlık yatırım yapılıyor.

Bitcoin, 2008 yılında geliştirilmeye başlanan ve 2009 yılında piyasaya açılan bir para birimi. Kripto para birimleri arasında en etkili olanlarından birisi olarak karşımıza çıkan bu para birimi, günümüzün en yüksek piyasa değerine sahip dijital para birimi olmakta. Öyle ki günümüzde 1.10 trilyon dolar piyasa değerine sahip. Bitcoin ile ilgili şimdiden pek çok çalışma yapılıyor. Bunlardan birisi de bitcoine adanmış bir şehrin kuruluyor olması.

Ubisoft indirim etkinliklerine başladı

Bitcoin şehri için çalışmalar başladı

Geçtiğimiz aylarda El Salvador, resmî olarak bitcoini para birimi olarak kabul etmeye başlamıştı. Bunun ardından bitcoin madenciliğine de adım atmıştı. Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak bitcoin üretimine ağırlık veren El Salvador, pek çok yatırımı ile kripto paraların önemli isimleri arasına girmeyi başarmıştı. Bitcoin para birimini resmî olarak ilk kez tanıyan ülke şimdi de dünyanın ilk bitcoin şehrini kurmaya hazırlanıyor.

Bitcoin şehri

Resmî olarak yapılan duyuruya göre ülkede bitcoin şehrine yer verilecek. Yeni bir şehir olarak kurulacak olan şehrin enerjisi yenilenebilir enerji kaynağı olan jeotermal enerjiden gelecek. Bunun için yeni bir enerji santrali kurulacak. Bitcoin şehrinin bir diğer özelliği bu şehirden vergi alınmaması olacak. Yalnızca inşaatlar için belirli oranda vergi alınması planlanıyor. 1 milyar dolarlık bitcoin tahvili yatırımı yapacak olan ülke bu paranın yarısını altyapı ve enerji için kullanacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.