1. Ana Sayfa
  2. Mobil Oyun
  3. BitLife Nasıl Bir Oyun?

BitLife Nasıl Bir Oyun?

bitlife

Şu sıralar arayüz tabanlı oyunlar ve özellikle arayüz tabanlı yaşam simülasyonu oyunları çok popüler. Yaşam Simülasyonları random olarak oluşturulan bir karakteri doğumdan ölüme kadar her şeyini kontrol ettiğiniz oyun bir türüdür. Bu şeylere örnek olarak: Arkadaşlıklar, ailesiyle ilişkiler, okuduğu okul, mesleği, sicili vs gibi pek çok şey sıralayabiliriz. Tabi her oyunda bu kapsamlılık farklıdır. Bugün bu oyunlardan biri olan BitLife’ı tanıtacağız.

BitLife mobil bir yaşam simülasyonudur. 2018 Yılında iOS için çıkmış, 2019 yılında ise Android sürümü yayınlanmıştır. Oyun argo ve espri karışık bir dil kullanmaktadır. Oyun İngilizce olduğu için oyunu oynamak için İngilizcenizin iyi olması gerekiyor.

Oyunda en başta diğer tüm yaşam simülasyonlarında olduğu gibi 0 yaşında random bir karakterle, random bir ülkede başlarsınız. Ekranın tam ortasında bir yaş atlama tuşu bulunuyor. Ona basıp ilerlemeniz gerekiyor. 18e kadar özellikler zamanla açılıyor. 18 den sonra tamamen açılmış oluyor.

18’e gelene kadar random eventler oluyor. Ailenin evcil hayvan alması, okulda zorbalığa uğramak, öğretmen tarafından taciz edilmek, kardeşinle kavga etmek gibi. Bunun dışında aileden harçlık isteme, aileyle beraber gezme gibi eylemleri yapabiliyorsunuz.

Bu süreçte tabii ki okul da var. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteyi okumak için zeka seviyenizin yüksek olması gerekiyor. Eğer zeka seviyeniz yüksekse istediğiniz bölümde üniversiteye başvurabiliyorsunuz. Başvurduktan sonra kabul edilirseniz sizden 50-60 Bin Dolar civarında para istiyorlar. Bunu 3 farklı şekilde ödeyebilirsiniz:

1.Öğrenci Kredisiyle: Okulu bitirip bölümünüzle alakalı bir iş bulduktan sonra her yıl taksit taksit ödemeye başlarsınız.

2.Aileden isteme: Aileniz sizin okul masrafınızı karşılayacak. Bunun için rica etmeniz gerekiyor kabul ederlerse okumaya başlıyorsunuz.

3.Devlet Bursu: Eğer çok zeki bir öğrenci iseniz devlet size burs veriyor ve sıfır masraf ile üniversite okuyorsunuz.

Oyunda sadece anne babanız ve kardeşiniz var bitti diye bir durum yok. Yeni kardeşiniz doğabiliyor, kardeşiniz, anneniz babanız, evcil hayvanınız ölebiliyor. Hayatınızın ilerleyen kısımlarında da bu durum çok çeşitli şekillerde devam ediyor ve amca/dayı/hala/teyze/baba/anne olabiliyorsunuz. Yeğenleriniz, çocuklarınız, eşiniz ölebiliyor.

Bunun dışında araba alma, ev alma, suç işleme, hapse girme ve hapisten kaçma, tatile gitme, başka ülkeye göç etme gibi pek çok fonksiyon var. Ve oyun çok detaylı.

 

Oyunu biz beğendik ve favori oyunlarımızdandır. Google Play Store veya App Store üzerinden indirebilirsiniz. Oyun ücretsiz fakat her yeni hayatta videolu reklam çıkıyor ve evcil hayvan özelliği, sinemaya gitme, sosyal medya gibi özelliklerden faydalanamıyorsunuz. Reklamsız oynamak ve bunlardan faydalanmak istiyorsanız 2 Dolar karşılığında Bitizen olmanız gerekiyor.

Bir önceki makalemiz olan Steam Yaz İndirimleri Başladı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap