Black Desert Online Sistem Gereksinimleri

BDO sistem gereksinimleri

Black Desert Online geçtiğimiz günlerde 8 Kasım 2017 tarihinde kapalı beta sürecine giriş yaptı. MMORPG türünde olan bu oyun Kore’de yaklaşık 4 yıl önce çıkmasına rağmen Türkiye’ye henüz geldi diyebiliriz. Türkiye’ye gelmeden önce BDO Avrupa sunucusunda bir çok Türk oyuncuyu barındıransa da buradaki oyuncular uygulanan bölge kısıtlamaları nedeniyle oyuna vpn yoluyla oldukça meşakkatli süreçleri atlatarak girebiliyorlardı. Ayrıca oyunun grafikleri yüzünden insanlar Black Desert Online sistem gereksinimleri konusunda araştırmalar yapıyor ve sıkıntılar yaşıyorlardı.

Bugün itibari ile Türkiye-Orta Doğu sunucusunun açılması ile beraber Black Desert sonunda Türkiyede Türkçe bir şekilde rahatlıkla oynanabilecek. Şuan kapalı beta aşamasında olan oyun Avrupa, Rusya ve Kore sunucularına göre daha geride olacak fakat yetkililerin yaptığı açıklamalar oyunun bir kaç yıl içerisinde en güncel haline getirileceği yönünde. Bu da yapımcıların Türkiye pazarına oldukça fazla değer verdiğinin bir göstergesi gibi.

Black Desert Online Nasıl Bir Oyun?

Black Desert Online MMORPG türünde oldukça fazla sandbox ögeler içeren bir oyun. Oyunda yapabileceklerinizin neredeyse sınırı yok denilebilir. Balıkçılıktan çiftçiliğe tarımdan tüccarlığa bir çok oyun içerisinde eğlenceli vakit geçirebileceğiniz yan meslek ve görevler barındıran oyun Ayrıca kale savaşları olarak tanımlanan diğer MMORPG’lerde de bulunan bir PVP sistemi de mevcut. Esasen oyunun detaylı incelemesini sizlere daha önceki yazımızda paylaşmıştık. Black Desert Online detaylı inceleme yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli. Bu inceleme yazımızda oyunun bir çok özelliğini ve ayrıntısını inceleyen bir rehber oluşturmaya çalışmıştık. Ayrıca oyunun “free to play”(Oynaması ücretsiz) değil “buy to play”(Oynaması ücretli) bir oyun olduğunu söylememizde yarar var. Fakat oyunu ödediğiniz para aylık şekilde değil bir kereliğine alacağınız pakete ödeme şeklinde oluyor ve aldığınız paketle oyuna başka hiç bir ek ücret ödemeden giriş yapabiliyorsunuz.

Black Desert Online’ı Bilgisayarım Kaldırır Mı?

Black Desert Online 4K çözünürlüğe kadar destekleyebilen bir MMORPG oyuna göre üst düzey grafiklere sahip bir oyun. Bunun yanı sıra oyunun büyük harita ve evreni bilgisayarınızı bir miktar zorlayacak cinsten. Bu sebeple günümüz standartlarına göre orta sınıftan daha düşük bir bilgisayara sahipseniz bilgisayarınız oyunun düşük ayarlarında bile oldukça fazla zorlanacaktır. Yani Black Desert Online’ı oynayabilmek için bilgisayarınızın donanımının orta ve yüksek olması şart. Peki resmi olarak açıklanan Black Desert Online sistem gereksinimleri neler? işte bu sorunun cevabını hemen aşağıda bulabilirsiniz.

BDO oyun içi görüntü

Black Desert Online Sistem Gereksinimleri;

Minimum Sitem Gereksinimleri

1 İşletim Sistemi 32/64 bit Windows 7, Windows 8, Windows 10
2 Ram 6GB
3 İşlemci Intel Core i3
4 Ekran Kartı Radeon HD 7770, 6770 veya GTX 650 / GTX 550Ti
5 Sabit Disk’te Kapladığı Alan 46GB

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

1 İşletim Sistemi 32/64 bit Windows 7, Windows 8, Windows 10
2 Ram 4GB
3 İşlemci Intel Core i5
4 Ekran Kartı nVIDIA GTX 970
AMD RX 480
5 Sabit Disk’te Kapladığı Alan 46GB

Black Desert Online sistem gereksinimleri bu şekilde fakat son olarak oyunun minimum 1280 x 720 ekran çözünürlüğüne ihtiyaç duyduğunu hatırlatmak isteriz. Ayrıca resmi olarak AMD serisi hiç bir işlemciyi önerilmemiş fakat tahminimize göre AMD ryzen modellerinin büyük bir çoğunluğu oyunu rahat bir şekilde oynamanızı sağlayacaktır.

Oyunun Kapalı Beta Tanıtım Videosu;

Bir önceki makalemiz olan PUBG Sistem Gereksinimleri başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Faris Kaya: Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen ve video oyunlarını seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 24 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümünde okuyor.

Yorumları Görüntüle (101)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.