Bu oyunu dünya konuşuyor! Flatfy Python Macerası

Son yılların dikkat çeken emlak arama motoru Flatfy düzenlediği viral reklam ve işe alım süreci ile yazılım dünyasını harekete geçirdi. Flatfy’de çalışan yazılım mühendisleri tarafından geliştirilen ‘’Python oyunu’’ teknoloji dünyasında dikkat çekti.

İsmini Türkiye’de ve Dünyada emlak alanında yaptığı çalışmalar ve emlak arama motoru ile sıkça duyuran Flatfy, yarattığı işe alım süreci ile oldukça ilginç bir çalışmaya imza attı. Şehrin metro panolarında başlayan Python oyunu akımı, dijital dünyada oldukça hızlı bir şekilde yayıldı. Twitter, facebook gibi platformlarda birçok yazılım mühendisinin üzerine tartışmalar yaptığı Python kodlama oyunu oldukça ilginç bir algoritma ve işleyiş sunuyor. Bütün bu işleyiş sonunda ise yazılım mühendisleri için Flatfy gibi, dijital dünyanın yeni ve güçlü firmasında iş imkânı ortaya çıkıyor.

Flatfy Python Oyunu Nasıl Bu Kadar Yayıldı?

Şehrin metro reklam panolarında serüvenine başlayan Flatfy Python oyunu çok kısa sürede dijital dünyanın bütün noktalarına yayılmayı başardı. Flatfy ekibi panolara yerleştirdiği reklamlar ile öğrencilerin ve yazılım mühendislerinin bütün dikkatlerini üzerine çekti. flatfy.com/play adresine kullanıcıları yönlendiren Flatfy, burada başladıkları serüvenin onları Flatfy ile tanıştıracağını duyurdu. Kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanan bu çağrı kısa sürede paylaşımlar sayesinde, dünyaya yayıldı.

Sosyal medya üzerinde yoğun bir paylaşıma konu olan Flatfy Python oyunu, sadece Ukrayna değil tüm dünyanın CTO’ları tarafından yoğun ilgi gördü.

İnternet Korsanları Oyunun ‘’sınırlarını’’ denedi…

Flatfy tarafından geliştirilen algoritmayı çözmekte zorlanan internet korsanları ve birçok yazılımcı oyunun algoritmasını çözmek için oyunun ‘’arka kapılarına’’ ulaşmaya çalıştı. Flatfy yetkilileri bu girişimlerin oldukça fazla olduğunu ve yapılan denemelerden başarıya ulaşan birinin olmadığını dile getirdi. Amazon sunucularında da yer almaya başlayan oyun önümüzde bulunduğumuz günlerde daha çok dikkat çekmeye devam edecek gibi duruyor.

Flatfy bu süreci bir işe alım fırsatı olarak kullanan ilk firma olarak gözüküyor. Daha önce benzer çalışmalar yapan teknoloji devleri daha çok sistemlerinde bulunan açıkları tespit etmek için, kullanıcılara ‘’tatlı’’ bir meydan okuma yapmıştı.

Flatfy ekibi Python’un kullanımı ile ilgili bütün dünyaya oldukça farklı bir açı sunarken, yazılım dünyasının ise bu tarz etkinlikleri oldukça çok sevildiği tekrar gözler önüne gelmiş oldu. Kullanıcılara 12 farklı seviye sunan ekip, bu seviyelerde açık uçlu çözümler ve farklı algoritmaları kullanıcıların kullanmasına izin verdi. 12 Aşamayı tamamı ile başarı ile bitiren kişi sayısı bir hayli az olsa bile, Python oyunu yüz binlerce yazılımcı için kendini denediği bir mecra olmayı başardı.

Peki nedir bu Flatfy?

Son zamanlarda emlak arayışında olan kişilerin karşısına sıkça çıkan Flatfy, oldukça basit bir arayüzü kullanıcılarına sunuyor. Flatfy Türkiye’de 100’ün üzerinde emlak ilan sitesi ile ortak çalışarak, bu platformlara yüklenen bütün ilanların tek bir site üzerinden ulaşılabilir olmasını sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar Flatfy üzerinden yaptığı emlak aramalarında bütün dijital sonuçları görebiliyor.

Kullanıcıların sonuca daha çabuk ulaşmasını sağlayan Flatfy, her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. Bütün bunlar olurken ekibini geliştirmek isteyen emlak platformu, farklı işe alım süreçleri izliyor. Python kodlama oyunu yine bu süreçlerden bir tanesi olurken, site üzerinden 12 soruluk algoritmayı çözmek için hala çok geç değil.

Bir önceki makalemiz olan Minecraft'ın Tarihi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

" Hasan Burus : Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.