Call of Duty: Mobile ve PUBG Mobile Karşılaştırması

Hasan Burus tarafından tarihinde yayınlandı

Mobil oyun pazarının büyümesiyle birlikte yeni yapımlar da gelmeye devam ediyor. Oyun severler arasında yüksek popülerliği olan Call of Duty, mobil versiyon oyununu da duyurmuş oldu. Hem Android hem de iOS cihazlarda oynanabilecek olan oyun şimdiden PUBG Mobile ile yarışmaya başladı. İşte Call of Duty: Mobile ve PUBG Mobile karşılaştırması…

Call of Duty: Mobile vs PUBG Mobile

Call of Duty: Mobile duyurulmasıyla birlikte uygulama marketlerinde yüksek indirme sayıları ve puan almaya başladı. Play Store’da 10 milyondan fazla indirme sayısına ulaşan Call of Duty: Mobile, Android için 914 bin yorumdan 4.7, iPhone için 57 bin yorumdan 4.7 puan almayı başardı. Oyun Android için 1.1 GB boyutundayken, iPhone için 1.5 GB boyutunda. Ek olarak Andoid’de +16 yaş etiketine sahip olan oyun iPhone’da +17 yaş bildirisine sahip.

Oyun içinden karşılaştırma yaptığımız zaman ilk sırada oyun türlerini değerlendirmek gerekiyor. PUBG Mobile “Battle Royal” hayatta kalma oyunu iken Call of Duty: Mobile çatışmanın çokça yaşandığı bir FPS oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

CoD Mobile‘da oyun içinde kullanılan silahlara seviye atladıkça elde ettiğiniz oyun içi para ile sahip oluyorsunuz. Silahlara takılan ek araç gereçler de yine bu şekilde sahip olunabiliyor. Ayrıca oyun içinde İHA ile rakiplerinizi öldürebiliyorsunuz.

PUBG Mobile oyun modu konusunda Cod Mobile’ın gerisindeyken, harita sayısında öne geçiyor. PUBG Mobile’da 12 harita bulunuyorken, CoD Mobile’da sadece 5 oyun haritası var.

Oyuncuların çoğu tercih etmese de PUBG Mobile’da üçüncü şahıs oyun modu da bulunuyor. Ancak Cod Mobile’da sadece birinci şahıs oyun özelliği bulunuyor.

Kategoriler: Mobil OyunOyun

Hasan Burus

Teknoloskop kurucu editörü Hasan Burus, bilgisayar mühendisliği öğrencisi. 5 yıldır teknoloji haberleri yazıyor.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.