Chrome OS oyun desteğine kavuşuyor

Chrome OS ile birlikte oyun oynamak artık mümkün hale geliyor. Bunun için Valve ile birlikte iş yapan firma, yakında Chrome OS işletim sistemi üzerinde oyun desteğini kullanıcılara sunmuş olacak.

Chrome OS, genel olarak internette gezmek için tasarlanan bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Web 4.0 temellerini içerisinde barındıran yani web uygulamalarına ağırlık veren bu işletim sistemi, Google Chrome ve uygulamalarını da barındırıyordu. Chrome OS attığı yeni bir adım ile birlikte büyük bir değişikliğe gidiyor.

Android uygulaması çökme sorunu çözüldü

Chrome OS oyun oynatabiliyor olacak

Chrome OS işletim sistemlerine sahip cihazlarda oyun oynamak mümkün fakat bu cihazlar oyunculara yönelik olmaktan çok genel olarak web amaçlı cihazlar olduğu için yani kurumsal ve gündelik kullanıcılara yönelik cihazlar olduğu için oyuncuların ilgisini çekmiyordu. Son zamanlarda Chrome OS işletim sistemine sahip cihazların satışlarının yükselmeye başlaması ile birlikte geliştirici ekibi çalışmaları hızlandırmaya başladı.

Related Post

Google, yeni projesi için şu anda Valve ile birlikte işbirliği içerisinde. Geliştirilecek olan bu proje ile birlikte işletim sisteminde oyun modu yer alacak. Oyun modu için özel bir yazılım geliştiriliyor. Bir sanal makine olacak olan bu yazılım, oyuncuların oyun oynamasını sağlayacak. Kullanıcıların en iyi performansı alması için çalışmalar devam ediyor.

Firmanın yeni özelliği daha yüksek donanımlara sahip cihazlar için tercih edilecek. Bazı oyuncuların akıllarına gelen sorulardan birisi de Google’ın Valve ile anlaşma yapması ile birlikte Steam’deki oyunların oynanıp oynanmayacağı oldu. Henüz bu konuda bir cevap verilmedi fakat sanal makine kullanılacağı düşünüldüğünde böyle bir ihtimalin bulunduğunu açıklamak gerekiyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 ikonları güncelleniyor başlıklı makalemizde ikon, ikonlar ve Windows 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.