Chromium tabanlı Edge yeni özelliklere kavuştu

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Chromium tabanlı Edge

Chromium tabanlı Edge tarayıcısı gelişmeye devam ediyor. Yeni güncellemenin yayınlandığı Edge tarayıcısında bazı yenilikler yapılırken bu güncelleme çeşitli küçük düzenlemeler de içeriyor.

Bilindiği üzere Chromium, Google tarafından geliştirilen bir açık kaynak tarayıcı olmakta. Google Chrome ve Yandex Browser’ın yanı sıra Microsoft geçtiğimiz yıl Chromium tabanlı Edge tarayıcısını piyasaya sürmüştü. Tarayıcı yeni bir güncelleme aldı.

Windows 95 işletim sistemi 25. yaşını kutluyor

Chromium tabanlı Microsoft Edge güncellendi

Microsoft Edge, yeni nesil sürümü ile güncelleme almaya devam ediyor. Uygulamanın bu sürümünde bazı yeni özellikler eklenirken bazı küçük düzenlemeler de yapıldı. Bu güncelleme ile birlikte internet tarayıcısının işlevselliği bir kademe daha artırılarak kullanıcıların daha iyi kullanabilmesi sağlandı.

Yapılan ilk güncelleme ile PDF daha iyi hale getirildi. PDF görüntüleyicisine eklenen yeni araca göre artık belgelerde istenilen kısımlar seçilen renk ile vurgulanabilecek. Bunun yanı sıra kullanıcı vurgu boyutunu değiştirip büyüklüğünü ayarlayabilecek. Yapılan vurgulara yorum eklemek mümkün olacak. Bununla birlikte internet kullanıcıları belgeleri Word, Excel ve OneNote uygulamasına aktarabilecek.

Chromium tabanlı Edge

Firmanın uygulama için yaptığı bir diğer güncelleme ise veri eşitleme konusunda oldu. Microsoft Edge 85 güncellemesi ile birlikte artık Azure Active Directory profilleri ile şifre, sık kullanılanlar, yer imleri ve koleksiyon gibi çeşitli veriler eşitlenebilecek ve diğer hesaba aktarılabilecek. Bu güncellemelerin yanı sıra Microsoft DevTools konusunda bazı güncellemeler yaptı.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, haberleri kaçırmayın. 🙂


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.