1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Çin’den Kargolar Sadece 5 Günde Gelecek!

Çin’den Kargolar Sadece 5 Günde Gelecek!
1

Çin’den 5 Günde Kargo !

Gelecekte ki  beş  yıl içinde ki  teknolojik piyasaya tam, 30 milyon euro yatırım yapmayı  planlayan Aras Kargo, bu planında ki  ilk adımlarını Dijital Dönüşüm etkeni altında düzenlediği bir  basın toplantısında tanıttı.

aliexpress

Aliexpress ve Aras Kargo İşbirliği

Aras Kargo firması  ile Çinli e-ticaret devlerinden olan Alibaba arasında ürünlerin kargo süreci  teslimatı konusun da iş birliği sağlandı. Anlaşma yapılmadan önceki yani normalde 15 gün veya 40 gün  içerisinde müşterilere teslim edilen kargolar, bu iş birliği sayesinde  5 gün içerisinde teslim edilecek.
Aras Kargo‘nun Genel Müdürü  Olan Hikmet Bulduk, “Kargo sektöründe, e- ticaretin önemli oyuncularından biri olma hedefimiz uğruna  dünya e-ticaret devi Alibaba ile büyük bir adım attık. Türkiye’de Alibaba’nın kargo teslimatlarını yapacağız. Öncesinde 25-40 gün arasında gelen siparişler, işbirliğimizle çok daha kısa sürede teslim edilecek” sözünü  anlaşma sonrasında basın toplantısında bizlere duyurdu.

Aras Kargo firması, taşımacılık ve gümrük işlemlerini de  kendisi halledecek. Müşterinin  tercih eedeceği teslimat süresine göre farklı ücretler kargo  paketleri hizmeti verilecek. Başlangıç  olarak önümüzde ki hafta hafta 10.000 adet ürünün gönderimi yapılacak.

Bugüne kadar Çin’in köklü e-ticaret siteleri olan Aliexpress ve Alibaba’dan verilen ürünleri Çinli kargo  firmaları ülkemize kadar getiriyordu  sonrasında Türkiye içi gümrük ve teslimat işleride PTT tarafından yürütüyordu. Bundan böyle ikinci bir seçenek olarak Aliexpress ve Alibaba’dan verilen siparişleri Aras Kargo ‘yu seçerek  teslim alabileceğiz.

Harita Üzerinden Canlı Kargo Takibi Edebileceğiz

Aras kargo bizlere yurt içi gönderiler için Aras Kargo‘nun sitesinden kargo takibi yapmamıza imkan sağlıyor olsa da bu bilgiler anlık olarak güncellenmediği için net sonuçları maalesef göremiyoruz. Bu nedenle yurt içi gönderiler için canlı kargo takibi geliyor.

Aras kargo ile sipariş veren kullanıcılar kargo takip numarasını sisteme girdikten sonra  kargosunun bulunduğu konumu harita üzerinden canlı olarak takip edebilecek. Canlı kargo takibi özelliği ise 2018 yılında uygulanmaya başlanacak.
Aras kargo, 5 günde kargo  ile çok büyük bir başarı elde etti . Globalleşme yolunda Aras kargo her geçen yıl daha da kendini geliştiriyor,ilerliyor. Teknoloskop ekibi olarak Aras kargoya başarılar dileriz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. başladı mı bu uygulama?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.