1. Ana Sayfa
  2. Android

Clubhouse Android platformuna geliyor

Clubhouse Android platformuna geliyor
0

Clubhouse Android işletim sistemi için geliştiriliyor. Firma tarafından yapılan açıklamada tarih verildi. iOS işletim sisteminin yanı sıra Android kullanıcıları da yakında uygulamayı kullanmaya başlayabilecek.

Clubhouse, iOS platformunda kullanılabilen bir uygulama. 2020 yılında davet sistemi ile birlikte kullanılan bu uygulama genel olarak sesli sohbet yapmayı sağlayan bir sosyal ağ olarak açıklanabilir. Özelliği ile TeamSpeak’ı andıran bu uygulamanın kendine has özellikleri de yer alıyor.

Çocuklar için Instagram uygulaması geliştiriliyor

Clubhouse Android platformuna gelecek

Android kullanıcılarını sevindiren bir gelişme Clubhouse’un ekibi tarafından açıklandı. Firma, bu yılın başlarında Android işletim sistemi için uygulamayı geliştirme çalışmalarının başladığını duyurmuştu. Bu duyurunun yanı sıra uygulamanın çıkış tarihi hakkında net bir bilgi verilmemişti.

Clubhouse, yaptığı açıklamada uygulamanın ne zaman çıkacağını belirtti. Şu anda Android işletim sistemi için yoğun bir çaba gösteren ekip, geliştirmelerin halen devam ettiğini bizlerle paylaşıyor. Ekip, uygulamanın Android kullanıcıları için geleceği tarihin bahar sonları veya yaz başları olabileceğini işaret ediyor.

Clubhouse Android

Clubhouse’un Android uygulaması hakkında yeterli bilgi sunmayan firma, çok fazla detay belirtmiyor. Clubhouse kısa sürede 1 milyar dolar değere ulaşan bir firma olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamanın 2020 yılında çıkıp bir anda yükselmeye başlaması, özellikle de davet sistemiyle birlikte kullanıcı alması daha çok kişinin ilgisini çeken bir durum olmuştu.

Şimdiden pek çok uygulama Clubhouse’a benzer bir sistem kodlamaya çalışıyor. Bu uygulamaya benzer sistem geliştiren sosyal ağlardan birisi de Twitter olarak yer alıyor. Firma Spaces adlı yazılımı için çalışmalarını sürdürüyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Yorum Yap