Contra Nasıl Bir Oyun?

Contra, atari oyunlarının vazgeçilmezi olan bir savaş oyunudur. Oyundaki amacınız düşmanlara karşı savaşıp seviyeleri geçmektir.


Contra

Oyun Adı Contra
Türü Savaş
Ücret
Boyut 128 KB
Çok Oyuncu Desteği Aynı sistemde 2 kişilik oynanabilir.
Türkçe Dil Desteği
Çıkış Tarihi 1987
Geliştiriciler Konami, Backbone Entertainment, Ocean Software, Paul Owens
Tasarımcı Shigeharu Umezaki

Contra, Konami dahil birçok firmanın geliştirdiği bir savaş oyunudur. Oyundaki amacınız düşmanlara karşı savaşarak sonraki seviyelere geçmektir. İster tek kişilik isterse arkadaşınızla birlikte oynayabilirsiniz.

Contra Oyununda sizi sağdan sola akan bir menü ve seçenekler karşılıyor. Oyuna başlayınca Super Mario’daki gibi soldan sağa giderek oynarsınız. Bir platform oyunudur.

Oyunda 3 canınız bulunmaktadır. Eğer yanarsanız kaldığınız yerden devam edersiniz. Fakat tüm canlarınız biterse oyun da biter. Eğer arkadaşınızla oynuyorsanız sizin canınız bitse bile arkadaşınız devam eder. Diğer bir özellik ise arkadaşınız eğer fazladan canınız var ise sizin canınızı alarak oyuna devam edebilir.

Eğer oyun biterse size bir şans daha verilir ve kaldığınız seviyeden devam edebilirsiniz.

İnceleme

Contra oyunu kalitesi ve tasarımı ile güzel bir oyundur. Şu an bile oynasanız sizi eğlendirebilecek ve özellikleri ile keyifli zamanlar geçirmenizi, hırs yaparak seviyeleri geçmeye çalışmanızı sağlayacaktır.

Nostaljiyi seven biri iseniz ve aksiyon dolu bir oyun oynamak istiyorsanız Contra oyununu kaçırmamanız ve tekrar oynamanız sizi keyifli anlar yaşatmanıza ve hırs yapmanıza sebep olacaktır. Biraz eski günlerinize dönerek nostalji yapabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Steam'den Alınan Oyun Nasıl İade Edilir? 2019 başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.